Panenky Gotz, šití a pletení na panenky, Odkazy na stránky o panenkách , Kde koupit panenku Gotz
.
Vítám Vás na stránce věnované mé zálibě sbírání panenek a tvoření oblečků pro ně.
Mezi moje oblíbené patří především padesáticentimetrové panenky Götz
a 21 palců (52,5 cm) vysoké panenky
Effanbee - Tonner, známé jsou jako Gloria Ann .
Tyto panenky jsou určeny především jako hračky pro holčičky.
Jsou odolné, česací, hrací. Ale jak zjišťuji,
hrají si s nimi hlavně maminka a babičky. :-D

6.4.2019 D'Nenes Marieta, Celia Velkou novinou naší panenkovské rodiny je příjezd nových panenek. Především Gotz Chozen Gabriely , která byla vyrobena v limitované serii 250 ks. A potom mám velkou radost z panenek D'Nenes Marieta a Celia. 36 cm velikých a které budou mladší sestřičky mým Gotzkám. Pokouším se stránky nezanedbávat. Doplnila jsem Oblečky z roku 2017 a starší, a pracuji na dopnění loňských a letošních.
15.2.2019 Pustila jsem do rekonstrukce webu. Nevím, jestli v dnešní době Facebooků, Instagramů a blogů, ještě někdo webové stránky vyhledává, ale bylo pro ostudu, v jakém stavu se nacházejí.
Maličko jsem opravila, písmo a banner. Provizorně jsem upravila stránku "Moje panenky" a teď se pouštím do stránky "Oblečky", to mi dá trochu zabrat, nového oblečení mají za loňský rok dost. Mám sice fotky, ale nejsou ve správné velikosti. .


<a href="http://www.britky.cz/panenky.html" target="_blank" title="Panenky Gotz z Klecánek"><img src="http://www.britky.cz/banklec1.jpgf" border="0" width="222" height="116"></a>

Potěší mě. když si odkaz na moje stránky, vložíte na Váš web.Stačí vložit odkaz pod obrázkem.
1.4.2018 Dala jsem si opravdu dlouhou přestávku. Panenky zatím sloužily k hraní mým vnučkám. Když jsem teď dostala chuť pro panenky zase něco vytvořit, zjistila jsem, že 21" panenky jsou hrůzostrašně zacuchané, jejich oblečení v žalostném stavu. Špinavé potrhané. Začala jsem tím, že jsem vyprala, co stálo za to , panenky vykoupala, umyla vlasy, pokusila se je učesat, obléknout a obout. Jediná, kdo přežil naprosto bez úhony, je Anna Gotz. Její vlásky šly rozčesat, jako by ani nebyly zacuchané. :-D. To mi napovědělo, že bych se měla soustředit především na ně. Nicméně, první oblečení, které jsem dala dohromady je pro Tonnerku Riki.
4.6. 2010 Po dlouhé době přestalo pršet a vysvitlo sluníčko a tak jsem mohla vyfotit růžové šaty pro Rozárku a další modely z balíčku z originálních oblečků Tonner.

2.6. 2010 Domů konečně dorazila i poslední panenka ze série dvacetijednapalcových panenek Tonner-Effanbe. Je to překrásná tmavá panenka. Jen se nemohu rozhodnout jestli je to černoška, Mexičanka nebo Indiánka. Její tvůrce ji představuje jako Afroameričanku, tak mu pokusím věřit.
14.5. 2010 Doplnila jsem fotografie dalšího svetru a kalhot pro panenky Sáry Götz.
8.5. 2010 Dnes jsem konečně dokončila soupravičku s oranžovým svetříkem, byla dlouho rozpracovaná a tak jsem ráda, že je hotovo a můžu se pustit do dalšího šití.
28.4. 2010 Novinek mám pro dnešek opravdu hodně.
Pošta přivezla panenku Murphy Tonner-Effanbe. Přivezla si sebou hromadu oblečení a tak se ho pokusím postupně nafotit. Hotový je další svetřík, tektokrát pro Lauru. A v dalším balíčku na poště byly botky pro Play Tonner doll 21", botičky jim padnou a tak mám radost, ptotože se vyřešil problém, do čeho je obout, botičky od American Girl jim jsou malé.
15.4. 2010 Brenda Včera přijela panenka Lori od Desing Studio Robert Tonner. Mám z ní zatím smíšené pocity a musím si na ni zvyknout. Je úplně jiná, než jsem si představovala. Na první dojem jsem měla pocit, že má hrozně malou hlavu a zbytečně dlouhé a silné nohy. Ale má krásnou tvářičku a zajímavé oříškové oči.
14.4. 2010 Dnes jsem dokončila první část z projektu:
"Každá panenka bude mít své džínečky a svetřík.
4.4. 2010 Při pátrání po historii panenek Madame Alexander a American Girls jsem objevila ještě jedny kouzelné panenky. Jsou to 21" vysoké panenky
firmy Effanbee&Tonner. ( Gloria Ann a Ruth Ann návrhářky Dewees Cochran a pozdější jejich obdoba jsou Kikki, Carin, Lorri a Murphy od Roberta Tonnera) Nejdříve jsem si myslela, že se bez nich klidně obejdu, ale čím víc jsem o tom přemýšlela tím méně jsem si byla svým přesvedčením jistá. A nakonec jsem se rozhodla, že se na ni musím podívat blíže a to je možné jedině tak, že k nám některá přijede, opačně by to bylo asi poněkud nákladnější. :-)))

18.3. 2010 Vzápětí po černošce Gwennii se u nás objevila další Sára, tentokrát hdědovlasá hnědooká. Byla za výbornou cenu a tak jsem neodolala. :-)) Zatím najde uplatnění jako modelka pro některé moje výtvory a později poputuje s výbavou oblečků k Lucince.


15.3. 2010
Dnes k nám dorazila panenka Madame Alexander 18", která je stejně veliká a velmi podobných proporcí, jako naše ostatní "hrací" panenky. Odlišuje ji od nich látkové tělíčko a mrkací oči.17.2. 2010 Pár oblečků pro panenky už máme ve skříni a další jsou rozpracované a naplánované. Střihy si zatím dělám sama. Objednané na Ebay se někde zatoulaly. Vyfotila jsem malé srovnání panenek Götz a Tonnerek
1.1. 2010 Šití a pletení a velké panenky mě opravdu baví. Většinu švů můžu ušít na stroji a tak to rychle přibývá a první výtvory máme na světě
22.12. 2009
Přišla k nám první Sára a Anna Götz .
Sára si spakovala svoje oblečení
do kufříku, oblékla se do Aniččiných
šatů a vydala se na cestu k vnučce .


15.12. 2009 Došlo ke zlomu a já jsem se zase vrátila k tvorbě na panenky . Napomohl mi k tomu objev panenky Sarah firmy Götz .Potom jsem získala podobnou, ale kloubovou panenku návrhářky Sonji Hartmann a další láska je na světě. Jsou to 18-19" vysoké panenky s tělesnými proporcemi asi tak tříletého dítěte. Dobře se na ně šije, protože nejsou tak titěrné jako Tonnerky. A hlavně! Jsou to panenky na hraní a tak je mají i moje vnučky, můžeme si je spolu převlékat a česat (mají odolné česací vlásky) a mám odbyt pro svoje výtvory. A to je pro mě veliká motivace a popohání mě to k dalšímu tvoření.
30.8. 2008 Od ledna až do srpna jsem tvořila nějaké oblečení pro Tonnerky. Ale od září jsem začala zase vyšívat a k panenkám se ne a ne vrátit. Času je stále méně.
30.1. 2008 Trochu jsem pátrala, kde se Tonnerky vzaly:
Panenky z dílny Amerického návrháře Roberta Tonnera návrháře mají propracované kloubové tělíčko. Klouby mají v kyčlích, kolenou , ramenech, loktech na krku. Od roku 2005 mají panenky kloubová i zápěstí, pas a mají kloub pod prsy. Další novinkou jsou výměnné nohy v kotnících, panenky mohou nosit boty s podpatky i bez.
Jejich obličejíky jsou velmi dopodrobna modelované. Mají krásné, kvalitní vlásky, většinou učesané do dokonalých účesů. Nejčastěji jsou vidět ve velikosti 16“ (40,5 cm) , ale dělají se i 10“ a 22“ (55 cm). K mání jsou i partneři k panenkám a mladší sestry Tonnerek, malé holčičky Marley vysoké 12". Kromě štíhlých panenek, modelek existují i Tonnerky s baculatějšími proporcemi. První taková byla Emme a proto se tak i většinou označuje i typ tohoto tělíčka (body Emme). Bohužel Emme zatím nemají kloubová zápěstí.
Dají se koupit buď v moderních civilních šatech, nádherných róbách i filmových kostýmech. Panenky "filmové" jsou navržené podle představitelů filmových rolí např. Spiderman, Harry Potter, Piráti z Karibiku. Pro toho, kdo si umí sám na panenku pořídit oblečení jsou určené panenky jen v základním oblečení (plavky, prádlo) a líčení.
Dříve nebylo mnoho možností je u nás sehnat. Dnes už existuje i v Čechách obchod, sice internetový a s poměrně dlouhou dodací dobou (1 měsíc), ale pro ty, kdo si netroufnou nakupovat přímo v cizině je to dobrá možnost.
10.1. 2008
U mě to celé začalo, když jsem v lednu 2008 úplnou náhodou zabloudila na stránku
Báječný svět panenek. Nejdřív mi bylo divné proč se dospělé ženské baví šitím na panenky. Druhý den jsem se tam vrátila a po chvíli mi bylo jasné, že i já budu touto zálibou "postižená". Tonnerkám se prostě nedá odolat. Okamžitě jsem se začala shánět po podobné panence a protože jsem narazila na ochotná děvčata, měla jsem svou první Tonnerku doma už za týden. Je samozřejmé, že jsem se hned pustila do výroby oblečků, nenechám přece ty moje holky chodit nahaté.