Oblečky pro panenkyLéto 2019
sešlo se mi tady docela dost "nahatých" panenek. D'Nenesny a Vestidy de Azul
a tak jsem mezi obrovitý "projekt" pletenošitých šatů vkládala i jednotlivé osamocené kousky,
aby se každá panenky dočkala svého oblečení.
8.6.2019
Kamarádka po mě chtěla vyzkoušet širokánské pletené šatičky. Tak jsem upletla jedny bílé, ale ty se moc nepovedly a také mě ta bílá nebavila. Tak jsem vzala pěkně barevnou tenoučkou
Alize Diva a upletla šatičky pro Paolku (Paola Reina), kterou mám doma už asi osm let a ještě jsem ji neoblékla. Pak jsem udělala ještě jedny větší pro Llorens Sophii. No a když už jsem ty jehlice držela v ruce, tak jsem udělala ještě pro D'Nenes a Llores Valerii, ale vyzkoušela jsem jiný vzor pro zoršiřování sukně. To už jsem musela načnout druhé klubko, a když už bylo načaté, upletla ještě jedny pro nejstarší a trochu opomíjenou Gotz Annu. Jen mě mrzí, že vedle všech těch růžolících španělských panenek vypadá trochu nazelenale.


Ušitím šatiček z látky s motivy ptačího peří jsem dokončila sérii, kterou tvoří ještě pletené šaty v barvě moře, jezerní a červánkové šatičky a oblečení D'Nenes ve stejných barvách.
21.4.2019
Částečne jsem dokončila můj doposud nejrozsáhlejší "projekt". Pletené šaty a topíky v příze Alite Bella a sukýnky pro Nenes. Později ještě budou doplněny bavlněné šaty pro Gotz z látev s motivy pěří, ze kterých jsou malé sukničky.


Velikonoce 2019
Panenky dostali svetříčky a šatičky se zajíčky. Konečně se dostalo s oblečením i na miminko Nines. Jen mě mrzí, že není možné sehnat kočárek pro miminko velké 21 cm, který by zároveň výškou padl Gotzkám. Tak mají alespoň provizorní vozítko :-).


11.4.2019
Krásná vylidněná Rajska plaža v Loparu na ostrově Rab, západ slunce a šatičky v barvách moře, které má sobě Gabriela. Když se mi toto podařilo vyfotit, tak už mi ani nevadilo, že celý den lilo.


18.3.2019
Oranžově pruhované šaty a svetr z vlněné ponožkové příze.
U tohoto oblečení jsem si zažila pěkné překvapení u punčošek. K botičkám, které jsem vybrala bylo potřeba mít bílé punčošky a tak jsem je ušila z dětských punčoch koupených v Kik a jaké bylo překvapení, když jsem panenku vynesla ven a na denním světle na punčošky naskákaly fialové hvězdičky :-D.

1.3.2019
Už dlouho jsem toužila po kole pro panenky, chtěla jsem kovové, jaké mají American Girls a jehož cena trochu převyšuje moje možnosti, ale nakonec jsem se odhodlala a objednala panenkám ojeté kolo značky Our Generation :-D. Doufám, že se objeví ještě na nějakých fotkách až projde rekonstrukcí.14.2.2019
Světle rezavý manšestr, úplet s ptáčky a lemy mikiny pletené s příze Daniela. Punčocháče jsou ušité z děntských punčocháčků, které jsem koupila
v Kiku za 13,- Kč a budou z nich čtvery punčocháčky pro panenky a možná ještě nějaká drobnost :-D
Gotz


6.1.2019 S mou oblíbenou rezavou barvou jsem si pohrála. Šaty na Hannah jsou ze silnější teplákoviny. Jednobarevný svetr a háčkovaná kšiltovka jsou z Camilly. Šaty v duhových barvách z popelínu. Původně jsem počítala, že k nim bude duhový svetřík z Giny Crazy, ale když byl hotový, tak mi nim neladil, proto jsem ho oblekla k rezavým šatům.

11.1.2019
K rezavé jsme přimíchali ještě jasně zelenou a vznikla další kolence olečení. Kalhoty jsou ze stejné teplákoviny, jako šaty. Zelené šatičky pro malou Valérii jsou z nápletu. Musela jsem pokusit i o botky pro Valérii, protože koupit je bude problém, tuhle velikost nikdo nedělá, ale opravdu na ně nemám ani trpělivost, ani potřebné vybavení. Barevný rolák a čepice jsou z Gina Crazy.
OBLEČKY 2018
OBLEČKY staršího data