Oblečky pro panenky

Rok 2019. Zatím, co loni jsem hlavně šila, letos mě "posedlo" pletení.
Vetšina letošních modelů, má alespoň část upletenou.


Říjen 2019
Na konci října Gotz vydal dvě nové krásné panenky najednou. Už pro ně byly u nás připravené halouvínské kostýmy, tak jsem je hned oblékla a vyfotila.Říjen 2019
Dvoje pletené šaty pro Vestidy.
Moje oblíbené barvy, příze Alize Diva.
Srpen 2019
"Nahromadily" se mi tady moje nově objevené Vestidy de Azul Pauliny a tak jsem pro ně průběžně pletla šatičky. Jsou malé, a tak jsou na ně šatičky hotové cobydup. Objevila jsem i tenkou přízi Alize Diva, ze které se mi na menší panenky dobře tvoří. Vanilkovo jahodové barevné jsem měla dvě klubka a tak se dostalo i na Gotz a D'Nenes. Pro srovnání jsem vyfotila tyto dvě panenky spolu. Ale je to výjimka, nelíbí se mi vedle sebe.
24.7.2019
Během léta jsem také zkoušela oblečení na různé menší panenky. Vedle D'Nenes to byla i Berjuan, která má tělo jako Paolky, Arias Sunny a Vestida de Azul, Paulína a Carlota. Zatím, co Arias vypadá na fotkách krásně, skutečnost mě zrochu zklamala. Naopak Vestida, kterou jsem objednala jen tak na zkoušku, mě naprosto uchvátila, hlavně Paulína. Je to 33 cm veliká panenka, ale silnější než oblínené Paolky, pokud jsou pletené šaty volnější, tak je mohou nosit obě, jinak potřebuje každá svůj střih.


Léto 2019
sešlo se mi tady docela dost "nahatých" panenek. D'Nenesny a Vestidy de Azul
a tak jsem mezi obrovitý "projekt" pletenošitých šatů vkládala i jednotlivé osamocené kousky,
aby se každá panenky dočkala svého oblečení.
8.6.2019
Kamarádka po mě chtěla vyzkoušet širokánské pletené šatičky. Tak jsem upletla jedny bílé, ale ty se moc nepovedly a také mě ta bílá nebavila. Tak jsem vzala pěkně barevnou tenoučkou
Alize Diva a upletla šatičky pro Paolku (Paola Reina), kterou mám doma už asi osm let a ještě jsem ji neoblékla. Pak jsem udělala ještě jedny větší pro Llorens Sophii. No a když už jsem ty jehlice držela v ruce, tak jsem udělala ještě pro D'Nenes a Llores Valerii, ale vyzkoušela jsem jiný vzor pro zoršiřování sukně. To už jsem musela načnout druhé klubko, a když už bylo načaté, upletla ještě jedny pro nejstarší a trochu opomíjenou Gotz Annu. Jen mě mrzí, že vedle všech těch růžolících španělských panenek vypadá trochu nazelenale.


Ušitím šatiček z látky s motivy ptačího peří jsem dokončila sérii, kterou tvoří ještě pletené šaty v barvě moře, jezerní a červánkové šatičky a oblečení D'Nenes ve stejných barvách.
21.4.2019
Částečne jsem dokončila můj doposud nejrozsáhlejší "projekt". Pletené šaty a topíky v příze Alite Bella a sukýnky pro Nenes. Později ještě budou doplněny bavlněné šaty pro Gotz z látev s motivy pěří, ze kterých jsou malé sukničky.


Velikonoce 2019
Panenky dostali svetříčky a šatičky se zajíčky. Konečně se dostalo s oblečením i na miminko Nines. Jen mě mrzí, že není možné sehnat kočárek pro miminko velké 21 cm, který by zároveň výškou padl Gotzkám. Tak mají alespoň provizorní vozítko :-).


11.4.2019
Krásná vylidněná Rajska plaža v Loparu na ostrově Rab, západ slunce a šatičky v barvách moře, které má sobě Gabriela. Když se mi toto podařilo vyfotit, tak už mi ani nevadilo, že celý den lilo.


18.3.2019
Oranžově pruhované šaty a svetr z vlněné ponožkové příze.
U tohoto oblečení jsem si zažila pěkné překvapení u punčošek. K botičkám, které jsem vybrala bylo potřeba mít bílé punčošky a tak jsem je ušila z dětských punčoch koupených v Kik a jaké bylo překvapení, když jsem panenku vynesla ven a na denním světle na punčošky naskákaly fialové hvězdičky :-D.

1.3.2019
Už dlouho jsem toužila po kole pro panenky, chtěla jsem kovové, jaké mají American Girls a jehož cena trochu převyšuje moje možnosti, ale nakonec jsem se odhodlala a objednala panenkám ojeté kolo značky Our Generation :-D. Doufám, že se objeví ještě na nějakých fotkách až projde rekonstrukcí.14.2.2019
Světle rezavý manšestr, úplet s ptáčky a lemy mikiny pletené s příze Daniela. Punčocháče jsou ušité z děntských punčocháčků, které jsem koupila
v Kiku za 13,- Kč a budou z nich čtvery punčocháčky pro panenky a možná ještě nějaká drobnost :-D
Gotz


6.1.2019 S mou oblíbenou rezavou barvou jsem si pohrála. Šaty na Hannah jsou ze silnější teplákoviny. Jednobarevný svetr a háčkovaná kšiltovka jsou z Camilly. Šaty v duhových barvách z popelínu. Původně jsem počítala, že k nim bude duhový svetřík z Giny Crazy, ale když byl hotový, tak mi nim neladil, proto jsem ho oblekla k rezavým šatům.

11.1.2019
K rezavé jsme přimíchali ještě jasně zelenou a vznikla další kolence olečení. Kalhoty jsou ze stejné teplákoviny, jako šaty. Zelené šatičky pro malou Valérii jsou z nápletu. Musela jsem pokusit i o botky pro Valérii, protože koupit je bude problém, tuhle velikost nikdo nedělá, ale opravdu na ně nemám ani trpělivost, ani potřebné vybavení. Barevný rolák a čepice jsou z Gina Crazy.
OBLEČKY 2018
OBLEČKY staršího data