Moje Tonnerky
Sbírka mých panenek není zatím příliš rozsáhlá, ale postupně ji budu určitě doplňovat. Stále nacházím na Internetu další a další panenky, které jsou tak krásné, že bez nich prostě nemůžu existovat. Ale to je problém všech milovnic Tonnerek. Tak si pořádně rozmyslete, než si koupíte tu první, protože pak už jim nenávratně propadnete a jste ztraceni.
Já jsem se zamilovala především do baculatých Emme.
Tento Typ Tonnerky se poprvé vyskytl v roce 2002 ještě jako panenka bez kloubových loktů. EMME je i v katalogu firmy pro rok 2003. V roce 2005 se tato panenka objevila jako Endora v kolekci Bewitched a čermoška Mama Morton Chicago Collection. A doslala už kloubové lokty. V roce 2006 měla vlastní EMME Collectin. Tady jí vyrostly dlouhé blond nebo mahagonové vlasy . V tomto roce ji najdeme ještě jako paní Santová (Mrs. Claus) s nepatrně větší hlavičkou, kulatým obličejem a korunou platinových vlasů.
Když sledujeme její historii dál,najdeme ji i v kolekcích roku 2007 a to jako sestru Popelky Hortencii v Cinderella Collection a černou zpěvačku Effii v Dreamgirls Col.
Na této stránce jsou panenky v účesu a oblečení, ve kterém k nám přijely. Později budou s největší pravděpodobností přečesány a samozřejmě dostanou i nově šatičky.

Myslela jsem, že jiné panenky než Tonnerky se mi nebudou líbit. Ale při nákupu vánočních dárků 2009 jsem objevila panenky na hraní od firmy Götz a jejich Sarah. Ihned bylo rozhodtuto. Vnučka dostala hnědovlásku, já jsem nutně "potřebovala" nějakou modelku, abych jí mohla na panenku šít a tak přibyla Anna a pak jsem vzpomínala na zrzavou mrkací panenku svého dětství a přijela ještě jedna Sarah - Zrzka.
Panenky jsou 18" vysoké, s proporceni asi tříleté holčičky. Díky jejich velikosti se na ně dobře šije a padne jim spousta doplňků rozřížených American girl dolls, na které se dá na E-bay sehnat hodně věciček.


První panenkou Tonner, kterou jsem získala je Suzette. Dostala jméno Zuzana.

Druhá k nám dorazila Sydney.U nás doma Sofie. Nejdřív jsem byla nešťastná
z jejího účesu. Nakonec jsem ji přečesala a její střízlivý cop mě přesvědčil, že je to přece jen krásná holka.

Moc jsem byla zvědavá na EMME. A byla jsem jí úplně nadšená,
když konečně přijela. Je jiná než ostatní panenky Tonner. Má totiž plnoštíhlou postavu a navíc se mi moc líbí její vysloveně sympatický úsměv. Dostala jméno Roxana.

Exotická kráska Jac (Mainline Collection 2007)
k nám přijela bydlet 27.2.2008. Dorazila jen v plavkách, ale za to
má dokonaleji zpracované tělíčko. Má kloubová zápěstí a díky výměnným kotníkům může nosit boty s podpatkem i bez. Pojmenovala jsem ji Vilemína.

Lavinie přijela rovnou cestou z USA, vydražená na E-bay. Má také dvoje nožičky s možností nosit .
podpadky a nebo boty bez nich. Je to panenka Layne Mainline Collection 2007

Sydney brunette má ještě starý typ těla bez otočného pasu, klouhu pod hrudníkem a nemá kloubová zápěstí.
Ale i tak je to krásná panenka a jasně modrýma očima a tmavě hnědými vlasy. Samanta .

Karolína je druhá úspěšně vydražená panenka E-bay. Přišla k nám úplně nahá, ale alespoň je vidět její nové plně kloubové tělíčko.
Panenka má moc milý kukuč. Je to Charlotte se serie Mainline Collection 2007

Milena. Na tuhle Melánii (GONE WITH THE WIND 2008) jsem se načekala. Jednou se ztratila na cestě, podruhé ji vyprodali
a vraceli peníze, dvakrát se mi ji nepodařilo vydražit a když se konečně povedlo čekala jsem na ni mnohem déle než na ostatní. Ale stálo to za to, je překrásná.

Tak toto má být ošklivá a zlá sestra popelky Hortencia. ( Obsessed, Cinderella 2007)
Určitě se mnou souhlasíte, že to vůbec není pravda. Hermína je stejně půvabná, jako ostatní panenky. Ale určitě jí nezůstane přísný drdol, bude mít rozpuštěné vlasy.

Brenda Starr " Daphne Dimples-Ta Da" z roku 2005. Na panence mě zaujaly zelené oči v kombinaci s černými
vlasy. Vůbec jsem netušila jakou vzácnost dražím. Až když přišla a upravovala jsem ji, zjistila jsem že podepsána svým "stvořitelem", Robertem Tonnerem. Má jméno Valerie .

Tyler (Mainline Collection 2007) je zářivá blondýnka s modrýma očima. Doslala se k nám díky neplánované
ale velice výhodné koupě na Ebay. Její civilní (domácí) jméno je Anastázie .

Effie (DREAMGIRLS Collestion 2007) je moje první černoška
Zároveň je to i oblíbená baculka s tělem EMME a navíc má i krásné krátké tmavě hnědé vlasy Dala jsem jí jméno Malvína .

A další panenkou s tělem EMME je Mrs. Claus ze stejnojmenné kolekce r.2007.Má trochu větší
a kulatější hlavičku než ostatní Emme. Ale velmi vlídný úsměv, který ostatně k paní Santové patří. U nás je to Tonička .

Doris patří také do skupiny baculatých Tonnerek EMME. Je to čarodějnice Endora (Bewitched
Collection 2005). K nám přišla v pomuchlaném zeleném kostýmku s pocuchaným účesem, protože sloužila v obchodě jako panenka na vystavení

Černovlasá, dlouhovlasá Celestýna, původním jménem Esme (Dinner with Russell Esmé z roku 2007), je moje
druhá černoška. Tentokrát, pro změnu,štíhlá modelka.

Justýna je smutná sestra Popelky Euphemia ( kolekce Cinderella 2007)
Po dlouhém shánění a marném dražení se mi konečně podařilo získat Euphemii s blond vlásky. Tato panenka je poněkud drobnější něž ostatní Tonnerky. Stejně jako Popelka a baletky má měnší prsa, jinak je ale plně kloubová a vysoká standardních 16".

Inéz (Inka) Ava Hot White 2008, Je krásná, snědá, černovlasá. Možná s geny původních obyvatel
Ameriky? K nám přišla bez oblečení a tak si zatím vypůjčila indiánskou deku od Montany.

Karkulka ( In The Hood, Kickits 2007) je osmipalcová holčička, která vypadá jako tříletá dcerka Tonnerek.
Její mamkou se u nás stala Daphne. Zdálo se mi, že její nejvíc podobná a Krásně ní zapadla do náruče.

Montana Getaway Sydney . Panenka byla vyrobena exklusivně pro The Doll Market v roce 2003, v počtu 500 kusů. Máj eště neohebná zápěstí, ale už může roznožit, má otočný pas a má kloub pod hrudníkem.

Blonďaté vlasy jsou v přirozeném plavém odstínu a oči má oříškově hnědé. Oblečení a vybavení je stylově kovbojské.
Patří k ní krásný plavý koník, propracované sedlo, pruhovaná deka, honácký klobouk, vysoké boty a kabela. Nejvíc jsem ocenila sedlo, které, ač je gumové, vypadá jako pravá kůže. Dokonce i stehy jsou namalované i když vypadají jako ušité.


A tady jsou naše panenky Götz.
Hnědovlasá Sarah u nás Gábinka, bydlí u vnučky. Zrzka Jesica je moje.
Anička po přeměně
Blondýnka Anna Götz vlastním jménem Anička prošla přeměnou barvy očí a rtů. Sice malinko šilhá, ale líbí se mi teď mnohem víc.
Louisa by Sonja Hartmann
Kidz´n´Cats
Domů dorazila konečně i moje posledně objevená panenka Luisa. Jméno jí zůstalo původní, je hezké a originální.
Panenka je kouzelná blondýnečka o trošku menší a subtilnější než jsou Sáry a Anna, ale většinu oblečků a botiček si mohou půjčovat. Má tmavě šedé oči, ve vlasech, které jsou na hlavičce našité na síťce, jako paruka má přizozený melír.
Ale hlavní odlišností jsou její kloubové končetiny, které se dají ohýbat v kolenou a loktech. Může se posadit na židličku , obejmout svou hračku, zakrýt si oči.

Barevné proužky

Madame Alexander 18"

Chtěla jsem našim panenkám pořídit ještě nějakou exotickou kamarádku a tak jsem hledala která panenka černoška by k nim šla do party. A jak jsem uviděla tuhle, bylo jasné, že je to Ona..

Lori Desing Studio Robert Tonner
Panenky z nevelké serie hracích panenek Tonner vznikly po roce 2004. Jsou to následovnice v USA velmi oblíbených panenek, které firma Effanbee vyráběla ve dvacátých a třicátých let. Po převzetí firmy Robertem Tonnerem ještě vznikla v roce 2003 - 2004 Gloria Ann a Ruth Ann. Po té následovala Lori, Carin, Murphy a Rikki, které vyrobilo Studio Roberta Tonnera
exkulsivně pro F.A.O Schwarz.
Jsou to malé slečny vysoké 21 palců, což je asi 52,5 cm. Velmi mě překvapila jejich malá hlava a dlouhé a silné nohy. Na fotkách to není patrné a chvíli trvalo, než jsem si na to zvykla. Pro naše fotografování, jsem ji musela převléknout, přišla ve volných krtaťasech a halence s límečkem, které její nedostatky spíš zdůraznily. Ale v Sářiných džínách (Lori je má jako tříčtvrťáky) a nátělníčku vypadá mnohem lépe. Její jsou jen sandálky. Jméno dostala po hrdince známého seriálu, které je podobná, Brenda.

Do sbírby přibyla i druhá ze serie, Murphy. U nás doma Mara.
Zrzka se safírově zelenýma očima. Přijela v letních žlutých šatečkách s kloboučkem a přivezla sebou výbavu v podobě hromádky oblečení.
Panenky Tonner-Effanbee 21" se mi začínají opravdu líbit.


Rikki Effanbee-Tonner

Něžná blondýnečka Riki (Rozárka) je třetí ze čtveřice těchto play panenek. Oblečení laděné do levandulového tónu jí šluší k modrým očím.
Dala mi trochu zabrat. Přišla s odřeným levým okem. A tak na místo radování jsem honem přemýšlela, jak oko opravit. Nakonec jsem před výměnou očí (to bych stejně asi nezkoušela sama), zkusila přetřít oko bezbarvým lakem a povedlo se. Rikki už zase "vidí".
Srovnání panenek Götz , Tonner a Kidz´n´Cats