Pokusila jsem maličko zpřehlednit existující panenky typu Hannah (Sarah) a Happy Kidz,
které se vyskytují na trhu nyní a nebo se vyskytovaly v době cca 10 let zpět.
Pokud najdete chybu nebo máte doplňující fotky či informace, budu ráda, když mi dáte vědět.

Začít bychom mohli panenkou Hannah.
Až na dvě výjimky má stále stejnou tvář a mění se jen barva vlasů, očí a její oblečení a doplňky. Její tvářička je krásná a určitě není třeba ji obšírně představovat. Její tělo má jen pět kloubů. Radost nám dělá už od roku 2004. Zmínila bych jen ony dvě výjimky Hannah baletka Asia a Afro. Každá z nich má svůj specifický obličej a barvu pleti. Připomenu je na stránce, kde se budu zabývat formou jejich obličeje.
Panenky jsou značené Götz a číslem 576-20

A dostáváme se k devítikloubovým panenkám Happy Kidz.
Druhou (po Hannah) nejdéle a nejčastěji vyráběnou tváří Götz je Emma, Emily, Marie, Lena, Lina, Laura, Vroni, Sofie, Anna, asi jsem nevyjmenovala všechna jména, která dostala. Ale stále je to ta samá forma obličeje od roku 2013. Problém je, že výrobce má v pojmenovávání panenek systém, který se dá jen těžko pochopit, alespoň mně se to dodnes nepodařilo. A pak vzniká mnoho zmatků při dohadování, o které panence to vlastně mluvíme.
Další podrobnosti o tomto obličeji, najdete na jeho stránce. Panenky jsou značené Götz vzadu pod vlasy a nemají žádné číslo.

Mou nejoblíbenější je tvář panenky Katie . Ale také se jeden rok jmenovala Amelie, v roce 2012 se objevila na scéně jako Emily, v roce 2015 to byla Luisa.
Panenky jsou značené Götz a číslem 728
V roce 2016 tady máme další zajímavou tvář. Objevila se už v roce 2007 na pětikloubové panence 50 cm. A teď je tu jako Charlotte a o rok později jako Anna a další rok zase Charlotte, ale s jinou barvou vlasů. Tuto tvář navrhla Sissel Bjorstad Skille
Panenky jsou značené Götz a číslem 585-76
Velkým překvapením roku 2018 byla nová tvářička pro Happy Kidz - Lily of London. V roce 2020 se ještě stejná tvář objevila u panenky Frieda.
Panenky jsou značené Götz a číslem 734.
gotz Lily of London
A hned v lednu 2019 další nová panenka Emilia. Tento obličej se později vyskytl ještě u panenek Mila, Katharina a Noelle ( tuto prodával jen E-shop Götz, jako svou limitovanou edici) Naštěstí má každá jinou barvu vlasů a mají různé oči, tak je identifikace poměrně jednoduchá. Panenky jsou značené Götz a číslem 735.
Gotz Emilia
Na začátku roku 2020 se objevilo další překvalení. Tvář, kterou jsme znali prostřednictvím Hannah Asia baletky se najednou objevila na blondýnce s jasně modrýma očima! A později ještě jednou jako zrzka Laura.
Panenky jsou značené Götz a číslem 723
V září 2020 se objevila další staronová tvář. Greta. Obličej jí půjčila panenka Hannah baletka Afričanka. Panenka má světlou pleť, blond vlasy a oříškové oči. Panenky jsou značené Götz a číslem 722
A zatím poslední vyrobený obličej je Anna s úsměvem. Jako blondýna se dělala v roce 2013 a pak jako limitovaná vánoční edice exkluzivně pro e-shop Götz v roce 2021.

V roce 2020 se začaly vyrábět menší verze našich milovaných Happy Kidz pod názvem Little Kidz. Jsou ve velikosti 36 cm a až do podzimu roku 2022 měly všechny obličej ze stejné formy, jako mají velké panenky "Katie"(č.728) Malé s tímto obličejem mají značení 737. Zoe je značená 743.
Díky patří mé kamarádce Lence Š. , která po mně trpělivě opravuje překlepy a chyby .