Morčata, morče, chovatelská stanice morčat Karamela, morčata, morče, morčata, morče


Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice ušlechtilých morčat Karamela, která byla založena v květnu 2009. K chovu morčátek se vracím po čtvrt století a ráda bych chovala plemeno hladké a crested.
S barvami je to trochu komplikované a neuspořádané, stále jsem se nemohla rozhodnout, která barva se mi líbí nejvíc, nejraději bych všechny. :-))) Nakonec to tedy vypadá, že se budu věnovat především béžové a a jejím variantám v solid argente. Mým snem je odchov mláďat solid argente béžovo bílých.
Ráda bych odchovala i nějakého dalmatina.
Zatím jsem na začátku a uvidíme, co se zadaří.
Chovatelská stanice morčat KARAMELA je registrovaná u Českého svazu chovatelů.
Juice Cavia Aperea

17.10.2010
Konečně jsem vyfotila náš poslední letošní vrh a uzavřela jsem tak chovnou statistiku.
16.10.2010
Nové fotečky na svou stránku dostal sameček Kajman.
9.10.2010
Na světě jsou všechny naše letošní plánované i jeden neplánovaný vrh. Na Václava 28.9. se narodil vrh nádherných dalmatinků po Fatimě Rugantino
a dnes Asuntha Kubikula přivedla do života dvě fantasticky strakatá mláďátka v barvách tan černočervená a tan čokoládovoranžová, obě budou na velmi originálně vybarvení mazlíci.

26.9.2010
V minulém týdnu se nám narodily tři vrhy krásných, velikých a zdravých mláďátek. V prvním, i, máme skoro standardního dalmatinka. Druhý, , se sice barevně zrovna nevyvedl podle platných standardů, ale mláďátka jsou typově velmi pěkná a všichni crestedi, věřím, že se uplatní jako originální mazlíci, jejich vybarvení je opravdu zvláštní. A do třetice , jsou poc povedení béžáčci. Vůbec jsem nedoufala, žeby se mohli povést, spíš jsem čekala směs béžovozlatých mazlíků, rodičovský pár jsem dala k sobě, aby jim nebylo smutno samotným :-))) a tak mě tenhle vrh opravdu překvapil.
V tomto vrhu se narodil i nestandardní ice beige sameček a protože je to velmi krásné zbarvení, rozhodla jsem se mu čistě pro sebe říkat smetanové.
20.8.2010
Musela jsem trochu "poopravit" naše očekávané vrhy. :-))) Valinka byla během předcházejícího porodu ještě se samečkem Celerem a pochopitelně, že ji stihnul znovu nakrýt. Trochu jsem doufala, že ne. Ale začala se kulatit moc brzy po příchodu k Channelovi a tak jsem pojala podezření, že otcem nebude Channel, ale Celerek a datum porodu toto podezření potvrdilo. :-))). Máme dvě krásná veliká zdravá čoko miminka a to je ze všeho nejdůležitější!
8.8.2010
Minulou sobotu jsem odvezla samičky Azalku a Izabelu a samečka Cheekyho do Hradce Králové, protože chovem černobílých se nebudu zabývat. Místa mám jen omezeně. Azalka odjížděla březí a tak jsem byla moc zvědavá, jaká mimča se narodí a jestli se povede pěkně vybarvené černobílé, ve které jsem doufala při sestavování chovné skupiny. A výsledek předčil moje očekávání narodily se dva nádherní klučíci. Ponesou sice jméno chovatelské stanice Fantom Chlum, ale přes to jsem na ně moc pyšná.
24.7.2010
Fatima dnes v noci šťastně porodila tři mláďata. Mám velikou radost, protože vše dobře zvládla. Byl to její první porod a je jí už 13 měsíců, tak jsem přece jen měla obavy o její zdraví.
18.7.2010
Dnes jsem byla v Radotíně v chovatelské stanici Terra punctata pro plánovaného samečka hladkého argente béžovobílého a s ním jsem přivezla i neplánovanou rozcuchanou ( US teddy s korunkou) moc pěknou holčičku. Je to solid aguti krémová a měla by být posilou pro chov dalmatinů. Ale zároveň má i vlohu pro stříbřitost a tak bych ji ráda zkusila i do béžových aguti.
13.7.2010
Aktualizovala jsem plánované odchovy. K samečkovi Channelovi, který je mimochodem moc pěkný, jsem nastěhovala tři naše krásné holky a těsíme se na podzimní miminka. Doufám, že se narodí úžasná mláťata pro chov béžových argente bez dalmatinské kresby. Naopak u Fatimy, která by měla rodit co nevidět, jsem naptutá, jestli se nějaký dalmatin povede. No, já si plánuji a příroda rozhodne. Hlavně aby byly všechny matky a děti v pořádku. :-)))
5.7.2010
Z béžové samičky ve vrhu "D" se nám vyklubal sameček, takže je na prodej.
26.6.2010
Vypadá to, že Fatima Rugantino konečně zabřezla a tak doufám, že vše dobře dopadne a jsem zvědavá, jestli se konečně dočkáme i nějakého dalmatinka.
18.6.2010
Tak dnes mám konečně dobré zprávy. Minulý týden se nám narodily tři vrhy krásných morčecích miminek. Vrhy D, E, a F. Podrobnosti jsou v odchovech. Aktualizací prošla i stránka našich morčátek.
7.12.2009
Přesně k mým narozeninám mi Yolia darovala krásné překvapení v podobě vrhu béžových mláďátek. A opravdu se se jí moc povedla.
20.11.2009
Mladé samičky konečně dospěly a tak se moc těšíme, jestli se nám povede nějaký dalmatinek. Aktualizace plánů. Také s napětím očekáváme miminka po Olympusovi Terra Punctata, Valinka, Yolia i Heidy jsou březí a začátkem prosince už by mohla být nějaká "béžátka" na světě. :-))
25.10.2009
Dnes se narodilo překvapení v podobě barevných miminek od oranžové Asunthy. Očekávala jsem čokoládový vrh, možná nějaký ten oranžový chloupek. Ale s velikým údivem jsem našla i dvě černočervená mláďata. Podotýkám, že je vyloučené, aby ji nakryl jiný samec, než béžový Olympus. ???
17.10.2009
Tak jsem se konečně dočkala našeho prvního vrhu.
Z šesti narozených miminek nám zůstala tři, ale i to považuji za úspěch, protože ta tři mrtvá mláďátka, byla tak malinkatá, že opravdu neměla šanci přežít.
Největší radost mám s černobílé Azalky.
26.9.2009
Září uplynulo bez nějakých výjimečných událostí. Ale dnes jsem byla s morčouny na registraci a při této slavnostní příležitosti jsme také udělali nějaké fotky, něco jako do občanky. :-)))
Registrací neprošel Unix, bála jsem se, že to tak dopadne, ale domnívala jsem že to tak bude kvůli jeho světlé barvě a nakonec byla hlavním důvodem odstávající srst na lících, které jsem si doma absolutně nevšimla. Jo, jo, musím se ještě hodně učit.
Doplnila jsem stránku plánovaných odchovů. Asuntha i Izabela jsou březí a tak se těším, že brzy doplním i stránku s odchovy.
Fortuna Rugantino
15.8.2009
Za posledních 14 dní se událo vskutku hodně novinek. Především to, že naše stádečko doplnila dvě malá morčátka z chovatelské stanice Barrandia. Béžovozlatý argente dalnatinek Channel a béžová tanička Yolia. Udělala jsem si čas a doplnila jsem všem novým přírůstkům stránečky. A také většině našich morčátek udělala nové fotky, protože rostou jako z vody a mění se před očima. Také jsem doplnila stránku s našimi plány.
Unixe a Olympuse jsem fotila spolu, moc jim to sluší. :-)). Škoda jen, že Olympus (680g) vypadá proti Unixovi (871g) jako drobeček a to je o čtrnáct dní starší.
31.7.2009
Moc děkujeme chovatelské stanici Rugantino za dně krásné samičky, sestry Fatimu a Fortunu. Doufám, že puntíkatá Fortuna dostojí svému jménu a přinese s sebou štěstí. Holky si rychle zvykají, díky tomu , že jsou spolu.
29.7.2009
Umřela nám Dafinka. Absolutně jsem něčekala, že bych takovou zprávu psala takhle brzy. Člověk počítá s tím, že zvířátko umře, ale nepřipouští si, že by to může být tak brzy. Mladá samička, v termínu prvního porodu. Večer byla v pořádku, jedla, byla jen unavenější a polehávala, ale to jsem přičítala blížícímu se porodu a ráno byla mrtvá.
18.7.2009
Po dlouhém čekání jsem se dočkala průkazu původu Džusíka a tak jsem mohla jeho předky doplnit do rodokmenu na jeho stránce.
8.7.2009
Olympus povyrostl a tak jsem ho dnes vyfotila..
5.7.2009
Z České Lípy, kde jsem se byla podívat na výstavě jsem dovezla Gappu a Heidi. Holky se sice trochu projely, ale cestu přežily v pořádku. A důkazem toho je, že hned druhý den jsem honila Gappu po zahradě, když se jí podařilo při focení opustit předváděcí molo. Naštěstí jsem ji dohonila dřív, než naši hafani. :-))
28.6.2009
Tak konečně je doma i samička Valinka Garret, čokoládová s oranžovou a hlavně s vlohou pro béžovou. Tak při troše štěstí bychom se mohli dočkat béžových miminek až přijde ten správný čas. :-))))
16.6.2009
Přidala jsem nové fotky Izabely na její stránku, moc jí to sluší. Hezky se probarvuje.
14.6.2009
Přijel k nám béžový sameček Olympus Terra punctata, doufám, že budoucí základ chovu béžových morčat. Uvidíme, jak nám poroste do krásy. :-)))
13.6.2009
<
Aktualizace prodeje.
7.6.2009
Morčátka mají každé svou osobní stránečku.
6.6.2009
Dnes jsem přivezla ze Slaného oranžovou samičku Asunthu Kubikula.
27.5.2009
Mám velikou radost, protože dnes k nám přišla nová samička Izabela Cavia Bohemia sice není na vystavy ani k registraci, ale pro mě je naprosto úžasná.
11.5.2009
Funguje stránka: Kontakt
10.5.2009
Stránky dostaly svou provizorní podobu a funkční je stránka pro chovná morčata.

Pro umístění našeho odkazu na Vaše stránky,
zkopírujte prosím text pod bannerem a vložte na Vaše stránky.

Morčata Karamela

<a href="http://www.britky.cz/morcata.html" target="_blank" title="Morčata KARAMELA"><img src="http://www.britky.cz/mbanner.jpg" border="1" width="463" height="100"></a>