Breton enagneul
Novinky, aneb co se u nás děje

Naše stránka na Facebooku, kam se některé novinky dostanou dříve, než sem.

14.10.2017
Annabelle zahájila svou výstavní kariéru velmi dobře. Na Krajské výstavě v Litoměřicích se ve třídě mladých moc pěkně předvedla a získala ocenění výborná 1 a Vítěz třídy.
5.9.2016
Po dlouhém shánění a vybírání a rozhodování rozšířila naši smečku krásná Annabelle Lachesis. Tentokrát jsem byla pevně rozhodnutá, že to musí být trikolorní fenka a moje veliké přání se vyplnilo . Teď jen doufám, že se jí u nás bude líbit a že nám z ní vyroste krásná a zdravá a spokojená holčička.
14.11.2015
Museli jsme se velmi neradi rozloučit s nadějí na odchov štěňátek kavalírků po Harmonii. Při vyšetření patel byl zjištěn výsledek 3/2, což by nebylo vhodné přenášet na další generace. Luxace patel je dědičná. A tak z tohoto důvodu končí i její výstavní kariéra a bude se plně věnovat úloze společnice a gaučové válendy. :-)
12.8.2015
Dnes jsme se s malým předstihem dočkali štěňátek. Jsou překrásná, nejkrásnější na světě a máme z nich pochopitelně obrovskou radost. Jejich fotky najdete v jejich albu.

15.6.2015
Máme nakryto! Pokud se zadaří, tak se dočkáme šťěňátek bretaňských ohařů v polovině srpna. Tatínkem bude krásný trikolorní pejsek Argo ze Samoty Nouzov. Lovecky vedený, PZ I.cena. Štěňátka by mohla být trikolorní, černobílá a oranžovobílá, hnědá není vyloučená, ale to už by bylo moc radosti najednou, tak se na ně raději moc netěšíme.
13.6.2015
Grafika: Libor Král
Autor: Libor Král, http://libor.artwork.cz/artworks

Klubová výstava Rokycany.
Krásná výstava, milí lidé, úžasná atmosféra v kruhu. Nádherný diplom, který by si zasloužil pověsit na zeď.
Ne kvůli známce, ale sám o sobě. :-)
Jen to úmorné horko.
Harmonie dostala známku :
"Výborná 4 " a moc pěkný posudek.
16.5.2015
Klubová výstava Kutná Hora .
Harmonie získala v konkurenci osmi fenek od anglického rozhodčího Iana Sidgwicka známku VD4, se kterou jsem velmi spokojená. Posudek: "Ještě nevyzrálá fenka,
se správným rozložením berev, střední kostra, rovný hřbet, ladná v pohybu.
Musí dozrát hlava i tělo." Sice žádná velká pochvala, ale také žádná vada.
Mám radost a Harmonie se opravdu snažila a moc pěkně se předváděla.
foto J.Kos foto. Hany Vondráček
21.3.2015
Dnes jsme si zase po roce užili nádhernou bretoní vycházku na Konopišti. Krásná krajina a
hodné počasí zážitek korunovaly. Fotky jsou ve fotogalerii.
15.3.2015
Dnes se Harmonie Gold od Zlatého Roxe zúžastnila své první společenské akce a to svodu dorostu v Červeném Újezdě. Její posudek mi udělal velokou radost. Jen musíme pilně trénovat předvedení na výstavě. Harmonie svod
20.1.2015
Plánované krytí Petite z Lukovenských koutů se nám nevydařilo a tak budeme doufat, že opakování v květnu nebo červnu se bude konat a dopadne lépe.

3.11.2014
Harmonie Naší překrásné kavalíří holčičce Harmonii Gold od Zlarého Roxe jsou dnes čtyři měsíce. Venku bylo nádherně a tak jsem na procházku vzali foťát a udělali fotky k jejím "narozeninám". Celá procházka je zdokumentovaná ve fotoalbu.
20.7.2014
Vzhledem k očekávánému příchodu nové kavalíří slečny, začínám pozvolna předělávat stránky, aby se na ně vešly i aktivity týkající se kavalírků Nová holčička bude ve zbarvení blenhaim a pokud vše dopadne, tak jak má, přijede koncem srpna. .

1.5.2014
Torro z Taranky Úplně neplánovaně jsem se svezla na zkoušky FT na Konopišti. Bylo tam moc krásně, počasí bylo hodné a prostředí, tak jako vždy, nádherné. Poučila jsem se jak by měl vycvičený pes na tyto lovecké zkoušky a zároveň jsem si přiznala, že naše Petinka, se asi na těchto zkouškách neuplatní. Sice krásně vyhledává a vystavuje, jen ten klid před zvěří !!! :-) Tak dokonale, aby to stačilo na tyto zkoušky to ještě neumí, musíme trénovat.
23.3.2014
V sobotu se konala schuze Klubu bretoňáků a po schůzi
jsme se vydali s velikou bandou bretonů na krásnou vycházku krajinou. Pejskové se vyběhali, natrénovali potřebné disciplíny a my lidičky jsme si krásně popovídali.
28.2.2014
Plánované krytí Petinky musíme odložit. Zcela neplánovaně se rozhárala znovu po dvou měsících teď v únoru a tak krytí
odsuneme až na další hárání, snad v červenci ??


31.12.2013
Rok 2013 jsme završili velikou změnou, do naší smečky přibyla malá trikolorní kavalírka Molly, Je to sladka kouzelná holčička , tak jako jsou kavalíři. A protože bohužel není vhodná pro chov, (za to je úžasná pro mazlení) asi jí pořídíme kamarádku, abychom se mohli radovat i z kavalířích miminek.
22.9.2013
Pussy a Petite z Lukovenských koutů
Máme splněno!!
Absolvovali jsme výstavu a máme splněné podmínky pro chovnost.
Panu rozhodčímu se tedy bretoni rozhodně nelíbí, protože je všechny
pěkně zkritizoval, ale za naši VD2 a posudek jsem nakonec ráda. Petinka se tentokrát předváděla pěkně, 1. pořadí získala její sestra Pussy, také se známkou velmi dobrá.
12.5.2013

Velikým úspěchem dnešního dne bylo absolvování zkoušek vloh T.A.N. Petinka byla moc šikovná a hledání i vystavování jí šlo od ruky. Vlastně od nosu. Ze zkoušek jsem měla trochu obavu a vůbec jsem nedoufala, že se povenou na poprvé. Mám radost ! Zkoušky se konaly v krásném prostředí Konopišťského parku, počasí se umoudřilo a bylo nádherně.
foto A.Štveráčková
12.5.2013
foto A.Štveráčková

   Dnes se konala Klubová výstava na Konopišti. Petinka dostala známku velmi dobrá.
   Ve třídě mladých byla veliká konkurence. Ale na první pokus to není špatná známka,
   a na příště musíme natrénovat lepší techniku předvádění.
   Jen fotek mám z letošní akce málo.22.2.2013

Dlouhou zimu jsem kromě jiného trávila i vyhledáváním možných ženichů pro naši Petinku. Věděla jsem, že kdesi existuje trikolorní pejsek, který se narodil v chovné stanici ze Samoty Nouzov. Podařilo se mi zjistit, že se svými páníčky nebydlí daleko a tak jsme se na něj jeli podívat. Pejsek se mi moc líbí a jeho majitel se rozhodl ho uchovnit. Což se povedlo.
28.9.2012

Sice jsem už letos další návštěvu kynologické akce neplánovala, ale květnová výstava na Konopišti se mi líbíla tolik, že jsem se rozhodla jet i na Speciálku do Milevska. Petinka sice ještě do výstavního kruhu nemohla, Chybělo jí šest dnů do věku pro třídu štěňat. Ale vzala jsem ji sebou aby se trochu okoukala. Moc se nám tam líbilo, seznámily jsme se zase se spoustou bezvadných lidiček, štěňátek a pejsků.
15.9.2012

Výcviková buchta
Výcviková buchta
Nedávno jsem v televizi viděla pořad o výcviku psů. Nejednalo se o nic převratného, ale velmi mě oslovil nápad s pečením vlastních pamlsků pro pejsky. Doposud jsem odměňovala eidamem (moc slané), malou granulkou (pro psy není až tak zajímavé, tvrdé), piškotkem (zbytečně sladké) Ale buchta není ani slaná, je měkká nedrobí se, do tlamičky klouže sama a pro psy je neobyčejně lákavá.
1/2 kg jater, 4 vejce, dva hrnky polohrubé mouky, dvě lžíce sádla, trochu majoránky a sušeného česneku se rozmifuje v mixéru, naleje na plech s pečícím papírem a peče asi půl hodiny na 160°C.
Po vychladnutí nakrájím na malé kousky cca 1 x 1 cm a schovám do mrazáku. To se pak odměňuje.
2.8.2012

Petinka je už skoro dva týdny doma, ale teprv dnes mám chuť o ní něco napsat. Protože po velikých starostech s papáním, kdy nechtěla jíst skoro nic, se konečně rozjedla a tak začíná vypadat, alespoň trochu, jako štěňátko a ne jako kostřička. Jinak je to od začátku něžná, hodná a poslušná holčička. Je moc šikovná, už se naučila čekat na místě, než vyjede auto z garáže. A je pochopitelné, že je to ta nejkrásnější bretoní holčička, která se letos a možná vůbec kdy na celém světě narodila :-))) Pro mě tedy rozhodně.
8.7.2012
Dnes jsme se vypravili do Předhradí mrknout na štěňátka. A jak se dalo očekávat, tak se mi pochopitelně líbili. Byla tam i moc pěkně vybarvená oranžová fenečka a pro ni si také za pár týdnů pojedeme. Její černá sestřička bude mít možná lépe modelovanou hlavičku, ale tahle je prostě moje. Je to taková živá, všetečná holka, tak doufám, že zvládneme výchovu a připravu na zkoušky. Jsem zvědavá, jak vyroste .
4.6.2012
V chovatelské stanici z Lukovenských koutů se narodil rekordní vrh deseti štěňátek. Pět holek a pět kluků. Podle předpokladu není ani jedno z nich trikolorní. Ale pan chovatel se rozhoduje, zda bude vůbec v letošním roce ještě krýt další fenu a tím pádem zase já se rozhoduji, zda si vezmu štěňátko z tohoto vrhu a nebo jestli vydržím ještě čekat.
Ale jsem už opravdu hodně natěšená a netrpělivá a myslím, že do příštího roku čekat nevydržím.
Miminka
13.5.2012

Butty od Dánských králů
Druhá letošní výstava, kterou jsem si naplánovala navštívit,
mě nadchla. Panovala tu úžasná atmosféra, poznala jsem tady spoustu moc sympatických lidí. Také jsem se mohla seznámit s případnou budoucí matkou mého štěňátka, která si zde plnila svou povinnost absolvovat výstavu. Na to, že její vrstevnice jsou už "málem" vystavovány ve třídě veteránů si vedla moc dobře a získala výbornou I. .
Butty už má splněny podmínky pro chovnost a já mám zase o něco blíž ke štěňátku, které jsem si "vymyslela". Pokud se zadaří a povedou se, jsem rozhodnuta i pro štěně jiné barvy než trikolor. Jen ten ocásek budu vyžadovat. Opravdu se mi asi více líbí psi s ocáskem.
Také jsem měla možnost sledovat zkoušky vloh T.A.N., takže už mám alespoň trochu představu, co by měl bretoňák umět.
5.5.2012
Po dlouhých letech jsem se vypravila na výstavu psů. MVP v Letňanech se povedla. Bylo krásné počasí. Bretoňáčci se vystavovali jen čtyři, ale za to jsem potkala nádhernou trikolorní fenku, která k nám byla dovezena ze Srbska. Tak bych si představovala svou budoucí bretaňskou ohařici. Paní posuzovatelka ji sice nevyhodnotila jako nejlepší, ale pro mě byla rozhodně vítězkou.
A ani mi nevadilo, že nemá ocásek. :-))
Pár fotek je ve fotogalerii.
Tita od Patnica


6.4.2012
Dokončila jsem první část   Statistiky odchovů BO u nás od roku 1990. Moc mě to bavilo a seznamovala jsem se s celou populací bretoňáčků. A těším se na další části, to bude statistika chovných psů a jejich potomků a totéž u chovných fen.

21.2.2012
Dnes jsem se dozvěděla úžasnou novinku! A to, že chovatel mojí budoucí bretoňačky přijmul domů novou fenku, která má vlohu pro trikolor, čímž vzrostla moje naděje na trikolorní štěňátko. Ale také budu muset možná vymyslet nové jméno. Možná "Q" a nebo "R" pokud by chovatelská stanice Q vynechala. Tak mám o čem dumat. Možná Quiris a Rozeta ??
Nejdříve jsem si pohrávala s myšlenkou, že bych krásnou šestiletou Butty koupila sama, ale nevím, co bych si počala s jejím uchovněním a hlavně výcvikem. S minimem zkušeností s vedením loveckého psa bych ten úkol u tak "staré" fenky s velkou pravděpodobností nezvládla. A tak jsem ráda, že to dopadlo, jak dopadlo. A že její krev se předá do další generace bretoňáčků.


18.12.2011
Tak, a už je rozhodnuto! Je zamluvená fenečka v chovatelské stanici z Lukovenských koutů. Jméno bude od "P", tak vymýšlím. Nejspíš Petite nebo Pattie??? Hlavně, aby se při mé smůle nenarodili samí kluci, nebo jen černobílé holčičky.
Musím doufat :-)))


5.12.2011
Bonifác Du Chateau Jencentejn
Slunečné, větrné odpoledne a já jsem se poprvé setkala s bretaňskými ohaři na společné vycházce po břehu Labe. Děkuji Agátě, že kvůli mně tohle setnání zorganizovala. Fotky jsou ve fotogalerii.
1.12.2011
Už dlouho jsem přemýšlela, jaké psí plemeno si pořídit. Doma je šestilelá Merry bernský salašnický) a třináctiletá Sára (hovawart). Tentokrát by to už měl být menší pejsek, kterého bez problémů unese a zvládne i starší osoba nebo starší dítě. A další požadavky na exteriér a povahu: střední klidný pes, s ušima zavěšenýma nebo klopenýma, ne na krátkých nohou, hnědá s bílou, klidné příjemné povahy bez loveckého pudu. Líbil se mi australský ovčák, catahoula nebo český strakatý pes. U všech mě odrazoval veliký temperament. Už jsem byla celá zoufalá z toho hledání a přemýšlení a najednou jsem nějak narazila na lovecké psy a uviděla bretaňského ohaře a jak to bývá, najednou mi bylo jedno, že je živý, že má lovecké pudy a byla jsem ochotná stát se kvůli němu třeba i myslivcem :-))). Hnědá s pálením

Naším novým společníkem bude fenka bretaňského ohaře hnědá nebo oranžová, podmínkou je ocásek.

Epagneul breton