Breton enagneul
Něco málo o nás
Chovatelská stanice z Klecanské rokle byla založena v roce 1976. V té době jsme chovali kolie a odchovali jsme 16 vrhů. V roce 1984 přibyla německá doga se třemi odchovanými vrhy. A na konci osmdesátých let grifonci, u nich jsme skončili s chovem i písmenka "R"
V roce 1996 jsme veškeré kynologické aktivity přerušili na dlouhých 17 let.
Pochopitelně jsme pejsky měli i v této době, ale žádné výstavy ani odchov se nekonal.
A na konci roku 2011 jsem "objevila" úžasné plemeno bretaňského ohaře a rozhodla, že kvůli těmto nádherným hafanům se opět, alespoň maličko, vrátím do kynologického dění.
Abychom si mohli dopřát radost ze štěňátek, museli jsme se zúčastnit nějaké výstavy a úspěšně absolvovat alespoň zkoušku vloh pro lovení T.A.N.
A aby toho nebylo málo, stále jsem pokukovala po kavalírech, tohle plemeno se mi líbilo už v době, kdy jsme se rozhodovali pro grifonky,znovu bylo ve hře v roce 2012, kdy ale "zvítězil" breton, protože jsem úplně malé plemeno už nechtěla. Ale pak se k nám dostala Molly a já jsem zjistila že to, co se o nich píše je pravda, jsou to nejúžasnější pejskové, nesmírně něžní, tulící, ale také veselí a milující pohyb.
Psi jsou u nás především společníci, hlídají zahradu, spí na gauči, chodí se mnou na procházky a leží mi u nohou, když vyšívám. Nikdy jsme neměli víc jak čtyři psy najednou.
Epagneul breton