Logo2

Čertík?
Nejdůležitější zásady pro kočky,
které se musejí starat o domácnost.

Křesla a koberce
Musíte-li zvracet, rychle skočte do křesla. Pokud to nestihnete, použijte orientální koberec. V nouzi postačí cokoli chlupatého.

Dveře
U žádné místnosti nepřipust'te zavřené dveře. Aby se dveře otevřely, postavte se na zadní a předníma nohama po dveřích škrábejte. Až se dveře otevřou, nemusíte je použít. Pokud jste si přikázaly otevřít venkovní dveře, postavte se mezi ně a porozmýšlejte o pár věcech. To je obzvlášt' důležité, když venku silně mrzne, prší, sněží nebo v komáří sezóně.
Anděla v koši
Hosté
Rychle odhadněte, kterému z hostů jsou kočky nejprotivnější a posadte se mu do klína. Největší úspěch budete mít, když je z vás cítit rybí konzerva. K sezení na klíně nebo tření o nohavice si volte látku, která barevně i materiálově kontrastuje s vaší srstí (např. bílé kočky si zvolí čenou vlněnou látku). Při procházení mezi talíři na prostřeném stole si předem nacvičte ublížený výraz. Všichni z něj musí pochopit: "Vždyt' když tu návštěva není, tak smím být na stole!" Hosta vždy doprovoď na WC. Nemusíš tam nic dělat. Stačí sedět a zírat.

Minda na stolku
Práce
Jestliže někdo ze svěřených lidí šije nebo píše a druhý nedělá nic, zůstaň s tím zaneprázdněným. Říká se tomu "pomáhat' nebo také "překážet'. Při překážení se řiďte následujícími pravidly: Dohlížíte-li na vaření, seďte hned za levou patou kuchařky. Neuvidí vás tam a máte proto mnohem větší naději, že vás přišlápne, pochová vás a pomazlí se s vámi.
V případě čtenáře se uvelebte hned pod jeho bradou tak, abyste byly mezi jeho očima a knihou - pokud se vám ovšem nepodaří rozložit se přímo na knize. U pletařky se stočte pohodlně na jejím klíně a předstírejte spánek. Tu a tam bleskově natáhněte packu a strčte do jehlice. Může se vám také podařit, že se pustí pár očí. Nezapomínejte na to, že překážení je vaší povinností.
Debinka s botou
Hra
Ta je důležitá. Ve dne se musíte dostatečné vyspat, abyste si mohly v noci hrát "na kočku a na myš" nebo "na tomhle kopečku jsem král já". Nejvhodnější místo a čas je v jejich posteli mezi 2.00 a 4.00 hodinou v noci.
Závěrečná poznámka:
S výchovou svěřených lidí začněte co nejdříve. Potom se vám podaří vytvořit správně fungující domácnost. Lidé si musí osvojit základní pravidla. Toho můžete docílit, začnete-li brzy a budete-li důslední.
Další zásada: když nechcete, aby se dveře otvíraly, ubytujte před nimi rodinu.
Když nechcete, aby se dveře otvíraly,
ubytujte před nimi rodinu! Pomáhejte při šítí!
Pomáhejte při šití !
Ty čtenáře, se kterými ještě nebydlí žádná kočička bych ráda upozornila, že tyto zásady
(případně v různých obměnách) důsledně dodržují všechny kočky. I ty které toto pojednání nečetly
.

Home

Převzato z katalogu výstavy koček Praha 16.-17.2.2002. Foto ©Laňková.