Sára

Sára je, jak jistě vidíte naše čubinka. Spousta lidí, kteří se k nám jedou podívat na kočky je překvapená, že je za brankou "vítá" pes. Ale myslím, že společenství koček, psů a lidí se dokonale doplňuje. Doma jsou s námi kočky a na venkovních vycházkách mě doprovází Sára.
Naše Sára se narodila 18.12.1998 ve vesničce Vonoklasy nedaleko Černošic. Otec i matka byli černí s pálením a měla čtyři brášky a jednu sestřičku. Nyní žije s námi v Klecánkách.
Roční Sára

Proč právě hovawart? Na to je jednoduchá odpověď. Je to dokonalý pes. Je to velké plemeno, tudíž pes ke kterému se člověk nemusí sehnout, aby ho mohl pohladit. Má dokonale vrozené hlídání. Je velmi dobře zvladatelný, rád poslouchá. Má málo vyvinuté lovecké pudy, samozřejmě, že ho zaujme běžící zajíc, ale dá se odvolat. Tato vlastnost je k nezaplacení na vycházkách v polích, kde potom pes může běhat na volno a páníček nemusí trnout obavami o jeho život.

Sára miminko
Tohle je naše čubinka, když jsme se na ni
byli poprvé podívat.
Poprvé doma
A tady je vykulené štěně vyložené z auta, po té,
co je odloučili od mámy a sourozenců
Chvíli neposedí Už umím Zůstaň Na kmeni
K nám domů přijela v únoru a jak postupovalo jaro, rostlo i naše štěňátko. Je neobyčejně temperamentní a snaží se udělat všechno, aby mě mohla poslechnout, aby mohla splnit nějaký úkol, je štěstím bez sebe, když udělá něco dobře a je pochválená. Má povahu přesně takovou, jakou standard předepisuje hovawartům a je dokonalým společníkem.
Sára v létě Sára rok a půl
A sešel se rok s rokem a z našeho štěňátka se stala dospělá slečna. V prosinci 2001 jí byly tři roky a v roce 2002 bychom jí ( a i sobě) rádi pořídili štěňátka.
HOME