Klecánky srpen 2002
celkový pohled Na silnici je vody po pás
Čtyři fotografie z první fáze velké vody 8. a 9. srpna, která byla spíše atrakcí pro okolní a nic moc významného pro místní. Do hospůdky u Zoulů se nechodilo pěšky ale vjíždělo na lodi, já jsem se synem vydala na projížďku pramičkou po silničce k tůním
Do hospody na lodi Nejsme na řece, ale na silnici


A jde do tuhého nastává úterý 13.8.2002 a zdá se, že voda nebude dvacetiletá, hladina je už výš než byla v roce 1981, kdy jsme se do Klecánek přestěhovali, po poledni je už dál než byla v roce 1954, o kterém nám vyprávěl soused pan Dubský. Začínáme brát vodu vážně a obkládáme pytli s pískem vjezd do garáže, pěnou vyplňujeme dveře ve sklepě. Se soumrakem se voda přelévá přes naši malou hráz a naplňuje se vjezd do garáže, který je pod úrovní zahrady. V tomto bodě dosáhla voda hladiny stoleté povodně.
Voda se blíží 13.8. Domek souseda Dubského, 13.8.
První dva obrázky jsou pohledy z naší střechy na přibližující se Vltavu, druhé dva jsou pohledy z téhož místa v době kdy řeka kulminovala 14.8. v 18.00
Kulminace na naší zahradě Dubský 14.8.
Večer 13.8. se voda žene do garáže, před vrátky kotví převoznická loď a nás čeká dlohá noc, voda stále stoupá. Ráno už ji máme ve sklepech 1,5m a stále ještě stoupá. Stěhujeme počítač a elektrospotřebiče k sousedům, kteří jsou víc na kopci a nezbývá než čekat co bude. Hladina se nakonec zastavila 6 cm pod hranou posledního schodu. Na úrovni oplechování oddělujícího podezdívku od domu.
Večer 13.8. Dopoledne 14.8. a bude hůř.
Ve čtvrtek voda sice již opadá, ale stále je mnoho domů pod vodou.
Pohled k lomu
S pomalu opadající vodou se začíná objevovat zkáza, kterou řeka napáchala, tolik půvabné Klecánky vypadají jako měsíční krajina. Bahno, polámané stromy, zničené domy.
Voda opadla. Pohled k lomu Úklid začíná
Budova jezu, označení kulminace! Úklid k lomu
Krajina se sloupem Na silnici po povodni
Povodí Vltavy Voda opadá už je vidět můstek
Voda opadla, Vltava je zpátky ve svém řečišti. Všichni uklízíme a omýváme bahno za vydatné pomoci hasičů a dobrovolníků. Bez nich bychom uklízeli ještě dlouho. Dokonale se staral i Městský úřad a obyvatelé Klecan. Všem patří náš dík.
Tady jsme jeli před týdnem na pramičce Hasiči Modrý prádelní koš na stromě
Pohled z Roztok

Klecánky
Home