Africké fialky , Santpaulia, African violetsFialky v mé sbírce
Fialky do katalogu přidávám podle toho jak nakvétají.
Více fotografií je v galerii.


AE-Amur Amur АЕ-Амур
Jednoduché bílé zvlněné květy, ve středu okvětního lístku růžová skvrna s častým modrým "fantasy" ve formě žíhání. List zelený
Naše rostlinka zatím velmi šetří bílou barvou :-D

AE-Sharlene Fantasy AE-Sharlene Fantasy Velký bílý květ s šeříkově modrými prsty a modrými tenkými fantasy linkami na okvětních lístcích.Hojně květe. Střední list, okrouhlý, světle zelený. Nemá obdoby.

AE-Zvezdopad AE-Zvezdopad АЕ-Звездопад
Velké poloplné hvězdy tmavě fialové barvy s velkým světle růžovým obrysem a růžovými fantasy skvrnkami ve fialové. Listy okrouhlé, olivové barvy.

Ancient Lace Poloplná něžně růžová, úzký zelený kudrnatý lem, tmavě zelené tvlněné listy s červeným rubem.
Arapahoe Efektní velké poloplné červené květy, světle zelené špičaté listy. Šlechtitel: Kent Stork

AV-Laim AV-Laim АВ-Лайм
Plné bílé macešky s vlnitým okrajem a sytě zeleným lemem. Zelený rub okvětích lístků. Hojné kvetení. Listy zvlněné, středně zelené.

AV-Kol'co s Rubinom
Sport ?
AV-Kolco s rubinom АВ-Кольцо с Рубином
Tmavá karmínová hustá struktura, hvězdy se zlatě nazelenalým skládaným okrajem. Tmavší k okraji okvětních lístků. Malý standard. Mírně zvlněné, ozubené tmavě zelené listy. Novinka 2015.

AV 742-81 AB 842-81 АВ-742-81
Jednoduché a poloplné bílé macešky s růžovými stíny a světle khaki zeleným třásnitým okrajem. Zvlněné, středně zelené, prošívané listy.

Buckeye Cherry Freckles Poloplné růžové macešky s malinově - vínovým fantasy a brusinkově zbarveným okrajem.List tmavě zelený, růžový a smetanový s červeným rubem.

Cajun´s Strom Wacht Dvojitá tmavě modrá zvlněná hvězda s růžovým a bílým fantasy. Listy tmavě zelené, krémová a růžová, zoubkované ve tvaru srdce, prošívané.

Coral Fantasy Coral Fantasy Velký plné jasně korálově červené hvězdy s s velkými tmavě modrymi fantazie a občas bílými znaky. Velmi kontrastní kombinace! Bohaté kvetení. Tmavě zelené listy trochu prošívané.

DEO- Aleks DEO-Aleks ДЕО-Алекс
Velká bílá hvězda s širokým zelený okrajem a modrými očky, světle zelené listy.

DS-Siiaiushchii Kolokol'chik DS-Sijajuščij kolokolčik DS-Сияющий Колокольчик
DS-Sijajuščij kolokolčik
Modré zvonky s vlnitými okraji lístků, ojedinělé růžové fantazie a zářící oko uprostřed květu.. Úhledné růžice zelených listů.

EK-Boi Bykov ЕК-Бой Быков EK-Boj Bykov
Obrovské (8 cm), poloplné a plné vroubkované krvavě červené hvězdy. Sytě zelené listy podlouhlé. Unikátní mistrovské dílo.

EK-Dikaia Orkhideia ЕК-Дикая Орхидея - EK-Dikaja Orchideja
Velmi velký (7 cm) dvojité, tmavě fialové lemované, fialové květy. Listy jsou smaragdově zelené. Krásná barva a krásný tvar květu.

EK-Golubaia Laguna EK-Golubaia Laguna ЕК-Голубая Лагуна-Golubaja Laguna
Velmi velké poloplné jasně modré hvězdy s širokým modrým okem ve středu květu a purpurovým volánkem.
Standardní růžice středně zelených listů.

EK-Nautilus ЕК-Наутилус
Velké vlnité vroubkované tónované, bílo světle a středně modré macešky. Uprostřed květního plátku modro modrý jasně ohraničený široký pruh.
List zelený s tmavými skvrnami.
EK-Nebesnaia Lazur' EK-Nebesnaia lazur ЕК-Небесная Лазурь - Nebesnaja Lazur'
Obrovské dvojité vlnité modré květy s fialovým okrajem a světle zelenými třásněmi. Zelená standardní rozeta se zvlněnými listy.

Emergency Zářivě červené poloplné macešky zdobené zvlněným bílým okrajem. List zvlněný tmavě zelený. Stork

Funambule funambule Poloplné tmavomodré macešky s růžovým a bílým fantasy ve formě tenkých krátkých čárek. Listy jsou tmavě zelené s růžovou a smetanovou pestrostí.
Šlechtitel: N. Roitaille / D. Croteau r.2006

King's Treasure Velké poloplné levandulové květy s tmavě levandulovým širokým lemem a bílo-zeleným okrajem. List tmavě zelený. Sorano

Knjazhna Meri Княжна Мэри
Velmi velké plné zářivě purpurové květy s velkými bílými skvrnami ve středu každého okvětního lístku, široké malinové lemování a bílé třásně. Listy zaoblené, olivově zelené.
Šlechtitel: S.I.Priluckaja
Knjazhna Meri Knjažna Meri kvete různými způsoby . Mění sytost a množství bílé barvy v okvětních lístcích i odstíny karmínové a růžové a dokonce i přítomnost bílého třepení.
Každý květ je překvapení :-o

Kostina Fantaziia
Sport Chiméra
Standardní fialka s kouzelnými květy, které jsou jednoduché až poloplné hvězdy sytě růžové barvy se širokým bílým lemem a modrým fantazijním stříkáním.
Náš sport má navíc svěle fialový chimerický pruh.

K. Morev

Kostina Fantazia Standardní fialka s kouzelnými květy, které jsou jednoduché až poloplné hvězdy sytě růžové barvy se širokým bílým lemem a modrým fantazijním stříkáním.
K. Morev

LE-Bananovyi Desert ЛЕ-Банановый Десерт
Velké žluté poloplné hvězdy s růžovými stíny a ojedinělými modrými fantasy tečkami. Tmavé listy , normální velikost.

LE-Khoziaika Mednoi Gory ЛЕ-Хозяйка Медной Горы
LE-Chozjajka Mednoj Gory
Růžové poloplné hvězdy s velkým jasně zeleným lehce plisovaným lemem. Dlouhé bohaté kvetení. Mírně zvlněné středně zelené listy.

RS-Marokkanskaia Roza РС-Марокканская Роза
LE-Marokanskaja roza
Velké plné sytě růžové květy s tmavším postřikem. Světle zelené kulaté listy.

LE-Martsipanovaia Roza LE-Marcipanovaja roza ЛЕ-Марципановая Роза
LE-Marcipanovaja Roza
Něžně růžové hvězdy s tmavě růžovým tence čárkovanými tečkami a kropenatým kontrastním lemem. Světle zelené rovné listy.

LE-Mokhito Le-Mokhito ЛЕ-Мохито- Mochito
Bílé poloplné nebo jednoduché hvězdy s širokým jasně zeleným lemem. Smaragdově zelené listy. Vytrvale kvete..

LE-Oskar le-oskar ЛЕ-Оскар
Středně žluté poloplné a plné vlnité hvězdy. Pravidelná světle zelená rozeta. Listy jsou mírně zvlněné.

LE-Prazdnik Pokrova LE-Prazdnik Pokrova ЛЕ-Праздник Покрова
Velké poloplné diskovité květy, jemně růžové barvy, s okem a paprsky barvy slonové kosti ve středu a zelenou kraječkou na okrajích okvětních plátků. Středně zelená sdardní růžice. Odrůda je velmi elegantní. Květy vydrží po dlouhou dobu.

RS-Probuzhdenie RS probužděnije РС-Пробуждение/ RS-Probužděnije Velké bílé hvězdy s jasně zeleným okrajem, bohatě kvete, list zelený.

LE-Shampan' ЛЕ-Шампань-Šampaň
Velké světle citronově žluté plné a poloplné hvězdy se zlatými ornamenty ve středu. Okrouhlý list, velká rozeta.

LE-Sedoi Graf LE-Sedoi Graf ЛЕ-Седой Граф/ Le-Sedoj Graf
Velmi neobvyklé lila-béžové poloplné květy s širokým zeleným krajem a prosycením u kraje lístků přechodem šeříkové v temně fialovou, prosycenou zelenou a vše korunují zelené třásně. Zvlněné podlouhlé pestré listy.

LE-Siurpriz Zimy Le Sjurpriz zimy ЛЕ-Сюрприз Зимы /LE-Sjurpriz Zimy
Bílé poloplné hvězdy se světle růžovými prsty jsou pokryté modrými fantasy čarami a brázdami . Hladký pestrý list. Novinkou v roce 2015.

LE-Vzbitye Slivki LE-Vzbitye Slivki   ЛЕ-Взбитые Сливки
Velké, krajkové, bílé dvojité květy s jemnou růžovomalinovou zvlněnou obrubičkou na okrajích okvětních lístků. Světlé standardní , mírně zvlněné listy. Velmi jasný květ.

LE--Zagadka ЛЕ-Загадка
Plné a poloplné jasně růžové květy s modrou fantasy, Okvětní lístek má zvlněný okraj s jasně růžovým rámečkem a nevelkou zelenou hranou na okraji okvětních lístků . Pěkná zelená slupka se nejčastěji tvoří za chladných podmínek pěstování. Středně zelené listy .

Looking Glass Looking Glass Velké jednoduché světle-růžové květy s malinově červeným lemem a bílým krajem. List zelený

Louisiana Lullaby Louisiana Lullaby Velké levandulové plné květy tvaru hvězdy se světlejším lemem a tmavými špičkami na koncích okvětních lístků, bílo-zelený lem.
List zelený.

Ma's Flammable Water Ma's Flammable Water Poloplné středně modré hvězdy, tmavší modré fantasy paprsky. Listy tmavě zelené prošívané, zoubkované červený rub.
O. Robinson

Moroznaia Visnia Морозная Висня- Moroznaja Višnja
Poloplné až plné višňově červené květy s bílým středem a lemem.List zelený.
K.Morev
Ness'Orange Pekoe Jednoduchý až poloplný růžový květ s oranžovým nádechem, tvaru maceška se zvlněným lemem. List pestrý,zelený,růžový a krémový.Pestrolistá
D. Ness

Operas Il' Straniero Jednoduché růžové zvlněné květy s širokým malinovo-fuchsiovým lemem a čárkami modrého "fantasy" a zlatavým zřaseným okrajem na horních okvětních lístcích. List zelený.
Šlechtitel: D.Burdick

Ozio Ozio Velké plné načechrané růžové hvězdy s bohatým modrým fantasy, kolem květu je zářivý červeno-fuchsiový třepenitý lem. Tmavě zelené, prošívané, zoubkované listy
B. Foster

Pesnia Sol'veig Pesnia Sol'veig      Песня Сольвейг-Pesnja Sol'vejg
Velké poloplné hvězdy se zvlněnými okraji. Modrá, v tmavších a světlých odstínech – „duhový“ efekt. Listy jsou sytě zelené, mírně prodloužené. Silné stonky květin. Kompaktní růžice. Kvetení hojné.

Makuni

PT-Infiniti PT infiniti ПТ-Инфинити/ PT-Infiniti
Velké jednoduché a poloplné bílé květy s narůžovělým a zeleným okrajem, který je výraznější u kraje okvětních plátků. Počet růžové závisí na teplotě. Úhledné růžice středně zelenými listy.

PT-Prekrasnaia Sin'orina PT-Prekrasnaja siňorina ПТ-Прекрасная Синьорина - Prekrasnaja Siňorina
Velmi velké, jednoduché, a poloplné zvlněné světle růžové, téměř bílé hvězdy, s šeříkovým stříkaným okrajem, procházející ze světlé do tmavé barvy. Standardní růžice s tmavě zelenými listy. Více, efektněji a trvanlivěji kvete v přirozeném světle.

PT-Vesenniaia Palitra ПТ-Весенняя Палитра Vesennjaja Palitra
Velké poloplné zvlněné květy , světle růžové se stříkaným malinovým okrajem a místy zelený kanýrek, ktery se projevuje v chladných podmínkách pěstování. Růžice se středně zelenými listy.

Raspberry Ranpake Raspberry Ranpake

Reka Enisei Река Енисей-Reka Enisej
Pestrolistý trailer.Velké, dlouhé výhonky. Kaskádovité vodopády plných květů, světle purpurové střapce s žilním vzorkem, jako shluky rozkvetlých šeříků. Zlatá koruna pestrých listů vynikne na mírném osvětlení. Mladé rostlinky jsou citronově žluté, pak zezelenají.
J.Zubo

Rodeo Roper Květ poloplná temně fialová maceška,široký bílý zvlněný okraj. Listy středně zelené, hladké, standard
RM-Favoritka RM-Favoritka РМ-Фаворитка
Velké světlé růžové dvojité květy s tmavším postřikem na okraji a úzkou bílou obrubou. Středně zelené listy. Kvete v hroznech. Odrůda preferuje chladné podmínky pro růst.

RS-Akvamarin RS-Akvamarin РС-Аквамарин
Plnokvěté, zaoblené bílé květy s modrými skvrnami a zelenými vnějšími okraji okvětních lístků.
Středně zelené listy.

RS- Gercoginia Liuks РС-Герцогиня Люкс -Gercoginja Ljuks
Velmi krásný, velký a plný nebo poloplný bílý květ, se zvlněným okrajem a švestkovou skvrnou na okvětním lístku, světle zelené třásně jsou velmi elegantní na pozadí středně zelených zvlněných listů.

RS-Izumrudnyi Gorod RS-Izumrudnyi Gorod РС-Изумрудный Город-Izumrudnyj Gorod
Poloplné bílo-zelené květy s tmavšími šeříkově modrými špičkami u okraje okvětních plátků, s velmi širokou zelenou hranou a smaragdově zelenými třásněmi. Standardní růžice středně zelených vlnitých listů. Šlechtitel: Svetlana Repkina (Ukrajina)

RS-Karolina RS-Karolina РС-Каролина
Plné a poloplné bledě růžové květy s jemným kropenatým višňovým okrajem a hnědo-zelenenou obrubičkou jsou velmi neobvyklé na pozadí tmavě zelených girl listů.

RS-Provintsialka RS Provintsialka РС-Провинциалка/ RS-Provincialka
Velké bledě růžové květy s bílým okem a tmavším okrajem, pestrolistá

RS-Ognivo RS-Ognnivo РС-Огниво
Velké tmavě švestkovo-fialové květy, bohatě kvete, pestrolistá .

RS-Tanec Ognia RS-Tanec Ognia РС-Танец Огня-Tanec Ognja
Spousta zářivě červených květů,
s bílým okrajem . Listy zelené.

Saturn Jasné fuchsiové macešky s bílou skvrnou uprostřed lístku. Listy středně zelené. Velmi bohaté kvetení.

Sedona Sedona Sedona, poloplná červená hvězda zvlněná, krásná. Pěkná červená barva.

Sizzlin´Romance Sizzlin' Romance Červené macešky, okraje lístků jsou lemovány tmavší červenou s drobnými červenými fantasy tečkami okolo okrajů.

Sparkleberry Velký plný tmavě červený květ, s viditelným žilkováním, bílý zřasený okraj. Listy s korunním panašováním, zelené a žluté. Šlechtitel: E. Champion

Stawberry Wave popis

Sunkissed Rose popis

Sunset Beach Jednoduchý až poloplný květ tvaru macešky, karmínové špičky poseté tečkami, někdy i níže, široký karmínový lem a tenký zřasený zelený okraj. List tmavě zelený, prošívaný, zvlněný. Sorano

Tomahawk Tomahawk Červené macešky.Ve sbírce mám i několik bezejmenných fialek pro lepší pocit, má každá nějaké naše domácí pojmenováníBezejmená Fuchsiová Zvlněné fuchsiové poloplné hvězdy, s kresbou žilek a okvětních lístcích. Květy jsou velké a nápadné. Listy tmavě zelené, zvlněné, kulaté, prošívané.

Bezejmenná
"Whis Plum Trinket"
Na celém Internetu jsem nenašla popis této odrůdy. Možná ani neexistuje?
Je to popoplná hvězda tmavě švestkově červená. Listy tmavě zelené, zašpičatělé, ze spodu červené.


A odrůdy, které doufám přidám v roce 2017, ale zatím ještě nekvetou:
AE-Ledy Lorain, AE-Liutsifer, AE-Orakul Sud'by AE- Riabinovye Slezy, Aly’s Crinolines , Arccustus, Blackie Bryant, Deniza (Makuni), Dn-Junaja Francuženka, Dušečka EK-Afrodita, EK- Gulliver, EK-Khmel'nie Shiski, EK- Skarabei,
Feia, Ian-Zabava, Island Hideaway , K-Arabeski, K- Padede, Fantasy Fiesta, Ksjuša (Makuni), Larisa (Makuni)
LE-Aisedora, LE-Fata Morgana, LE-Natali , LE-Kolca Saturna , LE- Letuchii Gollandets, LE-Limonnoe Sufle,
LE-Južnaja noč, LE-Ognennyj Cvetok, LE- Malachitovaja Roza , LE-Sirenevaia Nezhnost', LE-Tancor Disko,
LE-Zhizel LiK-Selest Voln, Ma's Red Rover, Midnight Cloud, LiK-Mif i Real’nost’, Mocambique, PT-Dina,
PT-Kurjanočka, RJ-Skazočnaja Noč , Robs Humpty Doo, RS-Bog Solnca RS- Grafinia de Monsoro,
RS-Marmeladka, RS- Slivovyj Koktejl' , RS-Staryi Kniaz' , RS- Printsessa Turandot, RS-Točnyj Udar,
Shtirlits (Makuni), SM-Purpurnyj Miraž Ljuks, Strelees Elite, Strom's Eye , Tea's Sea Spay , VaT Mirnoe Nebo,
VaT Viktoriia
A na další kvítky si musím počkat delší dobu, toto jsou zatím zakořeňující lístky:
AE-Sirenevyj vichr, ALEN Severnoe Siyanie AV-747-70, AV-Dinozavr, AV-Nataša Rostova,
Bezejmená-bíložlutofialová, Carnival, Bluetail Fly, EK-Afrodita, EK-Černaja Žemčužina-Černá perla, Emerald Lace , Kristin's Spunk, LE-Art De Vie, LE-Yaponkij Zontik LE-Merilyn, LE-Prekrasnaja Kreolka, LE- Stefaniia Liuks,
LE- Vesnianka, LE-Zimniaia Skazka, LE-Zolotaia Chrizantema, LE-Zolotaja Lilia, Ljubimaja Dočka , Midnight Twist, Neon Fireflies . Opus One , OS-A-Eskadron Guesar Letučich, RM-Nebesnyj Yuvelir, RS-Aristokratka,
RS-Belissimo, RS-Mavka, RS-Romantika, RS-Venecija, RS-Zhorzetta, RS-Zhar Ptitsa, Perfect Harmony, Silverglade Meadows, Shikarnyi Mak , Tropic Heat, VaT Amazonka, VaT Serdecko, VaT Tsar' Gorokh, VaT Vera, Warm Sunshine, Waterdancer,