Africké fialky ,Africká fialka, Santpaulia, African violetsFialky v mé sbírce
Fialky do katalogu přidávám postupně, podle toho jak nakvétají.
Více fotografií se nachází v galerii.

AE-Amur Amur АЕ-Амур
Jednoduché bílé zvlněné květy, ve středu okvětního lístku růžová skvrna s častým modrým "fantasy" ve formě žíhání. List zelený
Naše rostlinka zatím velmi šetří bílou barvou :-D

AE-Liucifer АЕ – Люцифер -Ljucifer
Fuksievo-šeříková zaoblená hvězda s narůžovělými skvrnami fantasy. Starší květ zesvětlí a získává brusinkové červené oko ve středu květu. Lehce podlouhlé zelené listy.


AE-Orakul Sud'by АЕ - Оракул Судьбы
Jednoduché kulaté bílé květy s vlnitými okraji jsou zdobeny tmavě růžovými prsty a světle růžovými tečkami.

AE-Sharlene Fantasy AE-Sharlene Fantasy Velký bílý květ s šeříkově modrými prsty a modrými tenkými fantasy linkami na okvětních lístcích.Hojně květe. Střední list, okrouhlý, světle zelený. Nemá obdoby.

AE-Zvezdopad AE-Zvezdopad АЕ-Звездопад
Velké poloplné hvězdy tmavě fialové barvy s velkým světle růžovým obrysem a růžovými fantasy skvrnkami ve fialové. Listy okrouhlé, olivové barvy.

Ancient Lace Poloplná něžně růžová, úzký zelený kudrnatý lem, tmavě zelené tvlněné listy s červeným rubem.
Arapahoe Efektní velké poloplné červené květy, světle zelené špičaté listy. Šlechtitel: Kent Stork

AV-Dinozavr АВ-Динозавр
Korálově růžové plné a poloplné hvězdy oranžovým nádechem a zubatými hranami, zabarvenými tmavě červeným tečkovaným fantasy, které je hustší u kraje. Rozetka s vlnitými pilovitými středně zelenými listy.

AV-Laim AV-Laim АВ-Лайм
Plné bílé macešky s vlnitým okrajem a sytě zeleným lemem. Zelený rub okvětích lístků. Hojné kvetení. Listy zvlněné, středně zelené.

AV-Kol'co s Rubinom
Sport ?
AV-Kolco s rubinom АВ-Кольцо с Рубином
Tmavá karmínová hustá struktura, hvězdy se zlatě nazelenalým skládaným okrajem. Tmavší k okraji okvětních lístků. Malý standard. Mírně zvlněné, ozubené tmavě zelené listy. Novinka 2015.

AV 742-81 AB 842-81 АВ-742-81
Jednoduché a poloplné bílé macešky s růžovými stíny a světle khaki zeleným třásnitým okrajem. Zvlněné, středně zelené, prošívané listy.

Blackie Bryant Květy dvojitá levandulová hvězda , bílý okraj. listy křehké středně zelené, vejčité, prošívané. Standard.
B. Bryant 1982

Buckeye Cherry Freckles Poloplné růžové macešky s malinově - vínovým fantasy a brusinkově zbarveným okrajem.List tmavě zelený, růžový a smetanový s červeným rubem.

Cajun´s Strom Wacht Dvojitá tmavě modrá zvlněná hvězda s růžovým a bílým fantasy. Listy tmavě zelené, krémová a růžová, zoubkované ve tvaru srdce, prošívané.

Cajun's Queen's Lace Poloplné bílo-levandulové zvlněné macešky s fialovými skvrnami a zeleným okrajem horních okvětních lístků. Listy středně zelené, oválné , prošívané, zoubkované.

Coral Fantasy Velké plné jasně korálově červené hvězdy s s velkými tmavě modrymi fantazie a občas bílými znaky. Velmi kontrastní kombinace! Bohaté kvetení. Tmavě zelené listy trochu prošívané.

Deniza ДЕНИЗА
Velké zvlněné švestkově fialové květy. Jemně zvlněné okraje lístků a kontrastní bílé lemování. Standardní růžice se zelenými protáhlými listy.

Makuni

DEO- Aleks DEO-Aleks ДЕО-Алекс
Velká bílá hvězda s širokým zelený okrajem a modrými očky, světle zelené listy.

DEO-Julian ДЕО-Юлиан
Květy jsou velké, jemně růžové se skvrnkami a čárkami jasného šeříkového fantasy. Okraje okvětních lístků jsou bohatě skládané. Tmavé listy. Bohaté kvetení

Dn-Nochnoi Donetsk Dn-Ночной Донецк-Nočnoj Doněck
Velké jednoduché modré hvězdy s vlnitými okraji, hojně pokryté dvoubarevnými čárkami a fragmenty bílé a růžové. Vysoké a silné stonky. Bohaté a dlouhé kvetení, tmavé listy jsou mírně protáhlé.

Dn-Tanami Dn-Танами
Velmi jasná korálově červená barva, plný květ, kolem okrajů je ozdoben tmavými fantasy a tmavým okrajem. Středně zelené zubaté špičaté listy

DS-Siiaiushchii Kolokol'chik DS-Sijajuščij kolokolčik DS-Сияющий Колокольчик
DS-Sijajuščij kolokolčik
Modré zvonky s vlnitými okraji lístků, ojedinělé růžové fantazie a zářící oko uprostřed květu.. Úhledné růžice zelených listů.

EK-Afrodita ЕК-Афродита
Obrovské, ale velmi jemné a křehké tmavě modré hvězdy s širokým vlnitým okrajem, pěnivě bílým,jako by se právě narodil z mořské pěny. Tmavě zelené zoubkované listy.

EK-Boi Bykov ЕК-Бой Быков EK-Boj Bykov
Obrovské (8 cm), poloplné a plné vroubkované krvavě červené hvězdy. Sytě zelené listy podlouhlé. Unikátní mistrovské dílo.

EK-Dikaia Orkhideia ЕК-Дикая Орхидея - EK-Dikaja Orchideja
Velmi velký (7 cm) dvojité, tmavě fialové lemované, fialové květy. Listy jsou smaragdově zelené. Krásná barva a krásný tvar květu.

EK-Golubaia Laguna EK-Golubaia Laguna ЕК-Голубая Лагуна-Golubaja Laguna
Velmi velké poloplné jasně modré hvězdy s širokým modrým okem ve středu květu a purpurovým volánkem.
Standardní růžice středně zelených listů.

EK-Gulliver ЕК-ГУЛЛИВЕР
Obrovké poloplné borůvkově fialové hvězdy.

EK-Khmel'nye Shishki ЕК-Хмельные Шишки
EK-Chmelnyje Šišky
Hustě plné květy šištičky s třásněmi na zvlněných okvětních lístcích. Při pěstování v chladnějších podmínkách jsou květy zeleno-bronzové, v teplejším prostředí se na zelené-bronz přidají bílo-růžové odstíny. Svým tvarem a barvou květů velmi podobné zelené šišky chmele. Krásné zelené zvlněné prolamované listy. Tato odrůda je atraktivní pro svou jedinečnou osobnost.

EK-Muzyka Vivaldi ЕК-Музыка Вивальди
Velké, zvlněné bílé hvězdy s jemným růžovým středem a modrými fantasy, tak jemné a krásné jako melodie Vivaldi. Tmavé zelené zoubkované prošívané listy

EK-Nautilus ЕК-Наутилус
Velké vlnité vroubkované tónované, bílo světle a středně modré macešky. Uprostřed květního plátku modro modrý jasně ohraničený široký pruh.
List zelený s tmavými skvrnami.
EK-Nebesnaia Lazur' EK-Nebesnaia lazur ЕК-Небесная Лазурь - Nebesnaja Lazur'
Obrovské dvojité vlnité modré květy s fialovým okrajem a světle zelenými třásněmi. Zelená standardní rozeta se zvlněnými listy.

Emergency Zářivě červené poloplné macešky zdobené zvlněným bílým okrajem. List zvlněný tmavě zelený. Stork

Fantasy Fiesta Sport Poloplná velká středně růžová hvězda / modré fantasy, bílý okraj. Listy světle zelené, rovné. Standard. Šlechtitel: J. Eyerdom (USA)

Feia Фея - Feja
Květy velké, plné, světle růžové barvy s vlnitým malinově ohraničeným tenkým okrajem . Silné stonky květů

Šlechtitel : T.L.Dadojan

Funambule funambule Poloplné tmavomodré macešky s růžovým a bílým fantasy ve formě tenkých krátkých čárek. Listy jsou tmavě zelené s růžovou a smetanovou pestrostí.
Šlechtitel: N. Roitaille / D. Croteau r.2006

Heinz's Seduction Poloplná až plná fialovo-červená hvězda s bílými a růžovými skvrnami. Listy tmavozelené, chlapecké, prošívané / červený rub. Standard.
Šlechtitel: Heinz Dornbusch

Ian-Zabava ian-zabava Ян-Забава Jan-Zabava
Poloplná korálově růžová velká vlnitá hvězda , široký malinový okraj. Listy středně zelené, oválné, prošívané. Standard.

Šlechtitel: Natalia Puminova

Island Hideaway Velké bílé květy s fialovým okrajem a okem. Zelené vlnité listy.

K-Arabeski Sport К-Арабески
Bílé macešky s fialovým stínováním k okraj okvětních lístků a nazelenou kraječkou na okraji Světle zelené vlnité listy.

K-Padede K-Padede К-Падеде
Velmi velké, krásné modro-fialové poloplné zaoblené zvlněná hvězdy, s hrášky růžové a pomlčkami modré fantazie. Malá standardní smaragdová rozetka.

King's Treasure Velké poloplné levandulové květy s tmavě levandulovým širokým lemem a bílo-zeleným okrajem. List tmavě zelený. Sorano

Knjazhna Meri Княжна Мэри
Velmi velké plné zářivě purpurové květy s velkými bílými skvrnami ve středu každého okvětního lístku, široké malinové lemování a bílé třásně. Listy zaoblené, olivově zelené.
Šlechtitel: S.I.Priluckaja
Knjazhna Meri Knjažna Meri kvete různými způsoby . Mění sytost a množství bílé barvy v okvětních lístcích i odstíny karmínové a růžové a dokonce i přítomnost bílého třepení.
Každý květ je překvapení :-o

Kostina Fantaziia
Sport Chiméra
Standardní fialka s kouzelnými květy, které jsou jednoduché až poloplné hvězdy sytě růžové barvy se širokým bílým lemem a modrým fantazijním stříkáním.
Náš sport má navíc svěle fialový chimerický pruh.

K. Morev

Kostina Fantazia Standardní fialka s kouzelnými květy, které jsou jednoduché až poloplné hvězdy sytě růžové barvy se širokým bílým lemem a modrým fantazijním stříkáním.
K. Morev

Ksiusza Ксюша - Ksjuša
Velké zvlněné motýlkovité květy, macešky krásného, čistého, něžného šeříkového odstínu na spodních lístcích a tmavým sametově fialovým okrajem horních lístků.

Makuni

KZ-Arbuznaia Svezhest' KZ-Арбузная Свежесть -Arbruznaja Svěžesť
Velké plné nebo poloplné hvězdy teplé růžové barvy s jasným třešňovým tečkovaným okrajem a tenkou zelenavou obrubičkou podél okraje (dříve semenáček KZ_2015_1)

Larisa Лариса
Květy jsou velké plné s třásnitým okrajem, něžně červánkové s odstíny dvou tónů. Na okraji okvětních lístků světlé třásnička, v chladnějších podmínkách je okraj zezelená. Listy zelené, zaoblené, mírně prodloužený. Růžice standard.

Makuni

LE-Astreia ЛЕ-Астрея-Asreja
Velká poloplná korálová hvězda posetá kontrastním modrým fantasy. Listy panašované, zelené a bílé.

LE-Bananovyi Desert ЛЕ-Банановый Десерт
Velké žluté poloplné hvězdy s růžovými stíny a ojedinělými modrými fantasy tečkami. Tmavé listy , normální velikost.

LE-Fata Morgana ЛЕ-ФАТА МОРГАНА
Velké světlé růžové plné hvězdy s širokým fuchsiovým vlnitým lemem. Nejisté stonky..

LE-Iuzhnaia Noch' LE-Iuzhnaia Noch' ЛЕ-Южная Ночь - Južnaja Noč
Tmavě modré jednoduché hvězdy s tenkým bílým okrajem a jasným karmínovým fantasy. Listy pestrá tmavě zelené s růžovou, hladké.

LE-Izol'da LE-Izol'da ЛЕ-Изольда
Bílé plné a poloplné hvězdy s růžovými stíny na lístcích a růžovými zvlněnými okraji.

LE-Khoziaika
Mednoi Gory
ЛЕ-Хозяйка Медной Горы
LE-Chozjajka Mednoj Gory
Růžové poloplné hvězdy s velkým jasně zeleným lehce plisovaným lemem. Dlouhé bohaté kvetení. Mírně zvlněné středně zelené listy.

LE-Letuchii Gollandets ЛЕ-Летучий Голландец -Letučij Gollandec
Obrovské zvlněné květy lila s temnějším středem a konečky okvětních lístků. Nesouvislá bílá obruba. .Středně zelené listy.

LE-Limonnoe Sufle ЛЕ-Лимонное Суфле
Velké žluté jednoduché i poloplné hvězdy se zvlněným okrajem. Pestré listy.

LE-Malachitovaia Roza ЛЕ-Малахитовая Роза
Šedo-růžové, velké, miskovité hvězdy se širokým, zeleným okrajem.

LE-Martsipanovaia Roza LE-Marcipanovaja roza ЛЕ-Марципановая Роза
LE-Marcipanovaja Roza
Něžně růžové hvězdy s tmavě růžovým tence čárkovanými tečkami a kropenatým kontrastním lemem. Světle zelené rovné listy.

LE-Mednyi Vsadnik ЛЕ-Медный Всадник
Velké květy, pevné struktury. Jako by voskové, měděně růžové s širokým zeleným lemem a zlatozelenými vlnitými třásněmi. Tmavé zvlněné listy.

LE-Mokhito Le-Mokhito ЛЕ-Мохито- Mochito
Bílé poloplné nebo jednoduché hvězdy s širokým jasně zeleným lemem. Smaragdově zelené listy. Vytrvale kvete..

LE-Natali ЛЕ-Натали
Velké poloplné bílé hvězdy s krajkovými okraji, které hrají všemi barvami růžové a modré fantasy. Listy světle zelené zvlněné.

LE-Oskar le-oskar ЛЕ-Оскар
Středně žluté poloplné a plné vlnité hvězdy. Pravidelná světle zelená rozeta. Listy jsou mírně zvlněné.

LE-Prazdnik Pokrova LE-Prazdnik Pokrova ЛЕ-Праздник Покрова
Velké poloplné diskovité květy, jemně růžové barvy, s okem a paprsky barvy slonové kosti ve středu a zelenou kraječkou na okrajích okvětních plátků. Středně zelená sdardní růžice. Odrůda je velmi elegantní. Květy vydrží po dlouhou dobu.

LE-Sedoy Graf LE-Sedoi Graf ЛЕ-Седой Граф/-Sedoj Graf
Velmi neobvyklé lila-béžové poloplné květy s širokým zeleným krajem a prosycením u kraje lístků přechodem šeříkové v temně fialovou, prosycenou zelenou a vše korunují zelené třásně. Zvlněné podlouhlé pestré listy.

LE-Shampan' ЛЕ-Шампань-Šampaň
Velké světle citronově žluté plné a poloplné hvězdy se zlatými ornamenty ve středu. Okrouhlý list, velká rozeta.

LE-Sirenevaia Nezhnost' ЛЕ-Сиреневая Нежность
-Sireněvaja Něžnosť
Velké něžně šeříkové plné hvězdy. Standardní světlá rozeta.

LE-Siurpriz Zimy Le Sjurpriz zimy ЛЕ-Сюрприз Зимы /LE-Sjurpriz Zimy
Bílé poloplné hvězdy se světle růžovými prsty jsou pokryté modrými fantasy čarami a brázdami . Hladký pestrý list. Novinkou v roce 2015.

LE-Tantsor Disko Le-tancor disko ЛЕ - Танцор Диско / LE-Tancor Disko
Velké bílé kulaté hvězdy s růžovými tvářičkami a malinovo-fuchsiovými obrubami lehce soustředěnými ke špičce lístku. Hladké olivově zelené listy.

LE-Vzbitye Slivki LE-Vzbitye Slivki   ЛЕ-Взбитые Сливки
Velké, krajkové, bílé dvojité květy s jemnou růžovomalinovou zvlněnou obrubičkou na okrajích okvětních lístků. Světlé standardní , mírně zvlněné listy. Velmi jasný květ.

LE--Zagadka ЛЕ-Загадка
Plné a poloplné jasně růžové květy s modrou fantasy, Okvětní lístek má zvlněný okraj s jasně růžovým rámečkem a nevelkou zelenou hranou na okraji okvětních lístků . Pěkná zelená slupka se nejčastěji tvoří za chladných podmínek pěstování. Středně zelené listy .

LE-Zazerkal'e РС-Зазеркалье -Zazerkalje
Velké, jednoduché a poloplné, zvlněné, světle růžové květy s ojedinělým lila fantasy. List je tmavě zelený.

LE-Zhizel' ЛЕ-Жизель - Žizel
Velmi velké poloplné a plné bílé jiskřivé hvězdy s vlnitými hranami okvětních lístků. Tmavá výstavní zarovnaná růžice. Velkolepá odrůda, jedna z nejlepších bílých.

LiK-Shelest Voln ЛиК-Шелест Волн- Šelest Voln
Velké bledě modré květy s bílým zvlněným okrajem, list zelený

Liubimaia Dochka Любимая Дочка-Ljubimaja Dočka
Velké jednoduché světle lila květy levandule s hustou tmavě fialové třásněmi kolem okrajů lístků. Standardní velikost, zelené zaoblené ozubené listy.

Looking Glass Looking Glass Velké jednoduché světle-růžové květy s malinově červeným lemem a bílým krajem. List zelený

Louisiana Lullaby Louisiana Lullaby Velké levandulové plné květy tvaru hvězdy se světlejším lemem a tmavými špičkami na koncích okvětních lístků, bílo-zelený lem.
List zelený.

Malinky Малинки
Velké plné světlé růžové květy s širokým fialovým fantasy okrajem. Standardní pestrobarevná růžice.

K.Morev

Ma's Flammable Water Ma's Flammable Water Poloplné středně modré hvězdy, tmavší modré fantasy paprsky. Listy tmavě zelené prošívané, zoubkované červený rub.
O. Robinson

Ma's Prince Froggie Bílá hvězda s fialovým, převážně čárkovaným fantasy, zelený okraj

Midnight Cloud Velké nápadné fialové dvojité hvězdy s širokým světle zeleným okrajem. Krásná růžice s vlnitými listy činí tuto odrůdu vynikajícím výstavním exemplářem.
Sorano

Moroznaia Visnia Морозная Висня- Moroznaja Višnja
Poloplné až plné višňově červené květy s bílým středem a lemem.List zelený.
K.Morev
Ness'Orange Pekoe Jednoduchý až poloplný růžový květ s oranžovým nádechem, tvaru maceška se zvlněným lemem. List pestrý,zelený,růžový a krémový.Pestrolistá
D. Ness

Operas Il' Straniero Jednoduché růžové zvlněné květy s širokým malinovo-fuchsiovým lemem a čárkami modrého "fantasy" a zlatavým zřaseným okrajem na horních okvětních lístcích. List zelený.
Šlechtitel: D.Burdick

Ozio Ozio Velké plné načechrané růžové hvězdy s bohatým modrým fantasy, kolem květu je zářivý červeno-fuchsiový třepenitý lem. Tmavě zelené, prošívané, zoubkované listy
B. Foster

Pesnia Sol'veig Pesnia Sol'veig      Песня Сольвейг-Pesnja Sol'vejg
Velké poloplné hvězdy se zvlněnými okraji. Modrá, v tmavších a světlých odstínech – „duhový“ efekt. Listy jsou sytě zelené, mírně prodloužené. Silné stonky květin. Kompaktní růžice. Kvetení hojné.

Makuni

PIK-Bogema ПИК-Богема
Silně třepenité zeleno-bílo-růžové plné květy s šeříkovým krajkovým okrajem a nesouvislou zelenohnědou řasenou obrubou, která kontrastuje s jasně zelenými vlnitými listy. Neobyčejně jemná odrůda.

PT-Infiniti PT Infiniti ПТ-Инфинити/ PT-Infiniti
Velké jednoduché a poloplné bílé květy s narůžovělým a zeleným okrajem, který je výraznější u kraje okvětních plátků. Počet růžové závisí na teplotě. Úhledné růžice středně zelenými listy.

PT-Kurianochka ПТ-Куряночка - PT-Kurjanočka
Velmi velké jednoduché zvlněné hvězdy. Krásné šeříkovofuchsiové květy s bílým očkem a bílým okrajem okvětního lístku. Hojné dlouhotrvající kvetení.Středně zelené listy. Standard.

PT-Prekrasnaia Sin'orina PT-Prekrasnaja siňorina ПТ-Прекрасная Синьорина - Prekrasnaja Siňorina
Velmi velké, jednoduché, a poloplné zvlněné světle růžové, téměř bílé hvězdy, s šeříkovým stříkaným okrajem, procházející ze světlé do tmavé barvy. Standardní růžice s tmavě zelenými listy. Více, efektněji a trvanlivěji kvete v přirozeném světle.

PT-Vesenniaia Palitra ПТ-Весенняя Палитра Vesennjaja Palitra
Velké poloplné zvlněné květy , světle růžové se stříkaným malinovým okrajem a místy zelený kanýrek, ktery se projevuje v chladných podmínkách pěstování. Růžice se středně zelenými listy.

PT-Sirenevaia Dal' ПТ-Сиреневая Даль
Velmi velké jednoduché nebo poloplné vlnité dvoutónové šeříkové květy s kontrastním fialovým tmavnutím na špičkách okvětních lístků a se světlým okrajem. Bohaté dlouhé kvetení.

Raspberry Ranpake Raspberry Ranpake

Reka Enisei Река Енисей-Reka Enisej
Pestrolistý trailer.Velké, dlouhé výhonky. Kaskádovité vodopády plných květů, světle purpurové střapce s žilním vzorkem, jako shluky rozkvetlých šeříků. Zlatá koruna pestrých listů vynikne na mírném osvětlení. Mladé rostlinky jsou citronově žluté, pak zezelenají.
J.Zubo

Rodeo Roper Květ poloplná temně fialová maceška,široký bílý zvlněný okraj. Listy středně zelené, hladké, standard
RM-Favoritka RM-Favoritka РМ-Фаворитка
Velké světlé růžové dvojité květy s tmavším postřikem na okraji a úzkou bílou obrubou. Středně zelené listy. Kvete v hroznech. Odrůda preferuje chladné podmínky pro růst.

RS-Akvamarin RS-Akvamarin РС-Аквамарин
Plnokvěté, zaoblené bílé květy s modrými skvrnami a zelenými vnějšími okraji okvětních lístků.
Středně zelené listy.

RS-Angelochek РС-Ангелочек - Angeloček
Velké plné zvlněné bílé květy s lehkým růžovým ruměncem, znatelnějším ve středu květu. Standardní velikost.

RS-Belissimo RS-Belissimo РС-Белиссимо
Obrovské, poloplné a plné světle fialové květy se zvlněnými okraji, s širokým bílým lemem a zelené třásně na koncích plátků. Silné stonky květin a velmi bohaté kvetení, středně zelené listy.

RS-Bog Solnca РС-Бог Солнца
Velké plné nebo poloplné květy v burgundské červeni, se zvlněnými bílými okraji, středně zelené listy

RS- Gercoginia Liuks РС-Герцогиня Люкс -Gercoginja Ljuks
Velmi krásný, velký a plný nebo poloplný bílý květ, se zvlněným okrajem a švestkovou skvrnou na okvětním lístku, světle zelené třásně jsou velmi elegantní na pozadí středně zelených zvlněných listů.

RS-Grafinia de Monsoro RS-Grafinia de Monsoro РС-Графиня де Монсоро
Velké dvojité jasně růžové květy s širokým fuchsijovým okrajem a světle růžovou září ze středu. Tmavé, lehce prošívané listy, kompaktní růžice.

RS-Izumrudnyi Gorod RS-Izumrudnyi Gorod РС-Изумрудный Город-Izumrudnyj Gorod
Poloplné bílo-zelené květy s tmavšími šeříkově modrými špičkami u okraje okvětních plátků, s velmi širokou zelenou hranou a smaragdově zelenými třásněmi. Standardní růžice středně zelených vlnitých listů. Šlechtitel: Svetlana Repkina (Ukrajina)

RS-Karolina RS-Karolina РС-Каролина
Plné a poloplné bledě růžové květy s jemným kropenatým višňovým okrajem a hnědo-zelenenou obrubičkou jsou velmi neobvyklé na pozadí tmavě zelených girl listů.

RS-Mag RS-Mag РС-Маг
Obrovské jednoduché a poloplné květy, modrofialové s vlnitým okrajem. Tmavé jednoduché listy.

RS-Marmeladka RS-Marmeladka РС-Мармеладка
Velké, jasně růžové jednoduché hvězdy se silně zvlněným okrajem okvětních plátků. Květy jsou velmi výrazné na pozadí tmavě zelených zvlněných listů.

RS-Marokkanskaia Roza РС-Марокканская Роза- Neobyčejně jasné plné a poloplné růžové květy se zaoblenými okvětními plátky, bílým okem a velmi širokým fuchsiovým tečkovaným okrajem. Středně zelené špičaté listy.

RS-Probuzhdenie RS probužděnije РС-Пробуждение/ RS-Probužděnije Velké bílé hvězdy s jasně zeleným okrajem, bohatě kvete, list zelený.

RS-Provintsialka RS Provintsialka РС-Провинциалка/ RS-Provincialka
Velké bledě růžové květy s bílým okem a tmavším okrajem, pestrolistá

RS-Ognivo RS-Ognnivo РС-Огниво
Velké tmavě švestkovo-fialové květy, bohatě kvete, pestrolistá .

RS-Rokoko РС-Рококо
Velké, poloplné bílé a růžové květy se vzácnou modrou fantazií, skvrnitým fuchsiovým lemem a zlatou třásničkou podél okraje vlnitých okvětních plátků. Pevné stopky. Vlnité středně zelené pestré listy.

RS-Sherif РС-Шериф -Šerif
Fialové dvojtónové hvězdy se zeleným zvlněným okrajem

RS-Tanec Ognia RS-Tanec Ognia РС-Танец Огня-Tanec Ognja
Spousta zářivě červených květů,
s bílým okrajem . Listy zelené.

RS-Zhar-Ptitsa РС-Жар-Птица - RS-Žar Ptica
Velmi originální, jednoduchá nebo poloplná modrá květy s neobvykle jasnými žlutými fragmenty a nerovnými okraji okvětních lístků. Tmavě zelené, zvlněné listy.

RS-Zorro РС-Зорро
Poloplná růžová hvězda s červenými stříkanci, višňovým lemem a bílým okrajem. Listy středně zelené, lehce prošívané. Standard.

Scandal Velké poloplné a plné květy višňové barvy, na okrajích okvětních lístků temnější barva. Tenký bílý lem. Středně zelené prošívané, vroubkované listy.
Sorano

Sedona Sedona Sedona, poloplná červená hvězda zvlněná, krásná. Pěkná červená barva.

Silverglade Meadows Velké plné světle malinové hvězdy,s širokou bílou obrubou a tenkým zeleným třásnitým lemem. Listy středně zelené, na rubu červené.

Sizzlin´Romance Sizzlin' Romance Červené macešky, okraje lístků jsou lemovány tmavší červenou s drobnými červenými fantasy tečkami okolo okrajů.

SM-Purpurnyi
Mirazh liuks
СМ-Пурпурный Мираж люкс
- Purpurnyj Miraž Ljuks Květy jsou velmi velké, plné, šeříkově-fialové barvy s purpurovým širokým okrajem a tenkou bílou obrubou.

Sparkleberry Velký plný tmavě červený květ, s viditelným žilkováním, bílý zřasený okraj. Listy s korunním panašováním, zelené a žluté. Šlechtitel: E. Champion

Stargate Stargate Poloplná švestková hvězda s růžovým vesmírným fantasy, levandulovým lemem a bílým okrajem. Listy tmavě zelené s červeným rubem.
Lyndon Lyon Greenhouses / Sidney Sorano (USA) AVSA / 8558.

Stawberry Wave popis

Shtirlits Штирлиц- Štirlic
Jednoduchá nebo poloplná levandulová hvězda s lehce viditelnými karmínovými odstíny, okraje okvětních lístků jsou lehce vlnité. List je tmavý, mírně špičatý, lesklý.

Makuni

Storm's Eye Storm's Eye Jednoduché a poloplné zaoblené hvězdy s vlnitými okraji . Na fialovém podkladu jsou rozptýleny bílé fantasy. Tmavě zelené listy
Sorano

Strelets Elit popis

Sunkissed Rose popis

Tea's Sea Spray Velké světle růžové poloplné hvězdy. S intenzivněji růžovým středem a drobnými modrými četnými fantasy.

Tomahawk Tomahawk Červené macešky.

VaT Belosnezhka ВаТ-Белоснежка-Belosněžka
Velké bílé hvězdy s jasným malinovým vlnitým okrajem květu. Středně zelené, lehce zvlněné listy

VaT-Mirnoe Nebo ВаТ-Мирное Небо
Velké bílé květy, se světle modrým zvlněným okrajem. Listy žlutě panšované,zvlněné.

Vintage Wine Sport Poloplné vínově červené zvlněné macešky. Pestrolistá, temavě zeléné listy s růžovým a žluto-hnědým panšováním.
Náš Sport je tmavě modtý s podélnými vínovými fantasy.

SoranoVe sbírce mám i několik bezejmenných fialek pro lepší pocit, má každá nějaké naše domácí pojmenováníBezejmená Fuchsiová Zvlněné fuchsiové poloplné hvězdy, s kresbou žilek a okvětních lístcích. Květy jsou velké a nápadné. Listy tmavě zelené, zvlněné, kulaté, prošívané.

Bezejmenná
"Whis Plum Trinket"
Na celém Internetu jsem nenašla popis této odrůdy. Možná ani neexistuje?
Je to popoplná hvězda tmavě švestkově červená. Listy tmavě zelené, zašpičatělé, ze spodu červené.


A odrůdy, které doufám přidám v roce 2018, ale zatím ještě nekvetou:
AE-Ledy Lorain, AE- Riabinovye Slezy, Aly’s Crinolines , Blackie Bryant, Dn-Junaja Francuženka, Dušečka, EK- Skarabei, LE-Aisedora, LE-Kolca Saturna , Ma's Red Rover, Robs Humpty Doo, RS-Točnyj Udar, VaT Viktoriia AE-Sirenevyj vichr, AN- Rio Rita, AV-747-70, Buckeye Cinema Star, Carnival, Bluetail Fly, EK-Černaja Žemčužina, EK- Sittsevaja Svad'ba, Emerald Lace , LE-Art De Vie, LE-Yaponkij Zontik LE-Merilyn, LE-Prekrasnaja Kreolka, LE- Stefaniia Liuks, LE- Vesnianka, LE-Zimniaia Skazka, LE-Zolotaia Chrizantema, LE-Zolotaja Lilia, , Neon Fireflies, . Opus One , OS-A-Eskadron Guesar Letučich, RM-Nebesnyj Yuvelir, RS-Mavka, RS-Romantika, RS-Venecija, RS-Zhar Ptitsa, Perfect Harmony, Shikarnyi Mak , Tropic Heat, VaT Amazonka, VaT Serdecko, VaT Tsar' Gorokh, VaT Vera, Warm Sunshine, Waterdancer,